Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Homazhe tek sheshi “Skënderbej” për viktimat e tërmetit

Nga Klodiana 0

Qindra qytetarë kanë bërë homazhe në sheshin Skënderbej, në nderim të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit.

Ata kanë zhvilluar një marshim për nderim të jetëve të humbura, ku kanë ndezur qirinj dhe janë lutur për të prekurit nga tërmeti tagjik që goditi vendin. Bashkë me ta kanë qenë dhe shumë artistë e njerëz të medias.

Tërmeti me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter mori 49 jetë njerëzish dhe la mbi 700 të plagosur si dhe me një sërë ndërtesash të kthyera në gërmadha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej