- Advertisement -

TAG

Sheshi Skënderbej

Myslimanët festojnë Kurban Bajramin, besimtarët mbushin sheshin Skëndërbej

Besimtarët myslimanë në të gjithë vendin festojnë sot një nga datat më të rëndësishme kalendarike, atë të festës së Kurban Bajramit. Drejtuesit fetarë dhanë mesazhe...

Terrorizoi qytetarët te sheshi “Skëndërbej”, i droguari do përballet me 3 vepra penale

Arben Mema 32 vjeç i cili  terrorizoi një ditë më parë qytetarët që ndodheshin në shesh me veprime të pakontrolluara me makinë do të...

Ja kush është shoferi që hyri në sheshin “Skënderbej” dhe rrezikoi qytetarët

Drejtuesi i mjetit që në mes të ditës theu barrierat e vendosura rreth e rrotull dhe rrezikoi qytetarët dyshohet se ishte i droguar. Ai...

Frikë nga vaksinat te Sheshi “Skënderbej”/ Janë të skaduara apo është data e paketimit?

Ditën e djeshme ka patur një pezullim të përkohshëm (rreth dy orë) të vaksinimit masiv në Sheshin Skënderbej. Si e tregojnë dhe fotot vaksina...

Zbythja e pushtetit/ E vetmja shenjë e Rilindjes janë kullat…

Ndërkohë në Sheshin "Skënderbej" * Marrë nga faqja e Genc Sejkos.

“Thirrje për respektimin e shqiptarëve”/ Idrizi apel Mitsotakis: Dëgjo çfarë ka thënë babai yt (film)

Në përkujtim të 76-vjetorit të genocidit mbi shqiptarët e Çamërisë, kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi i ka bërë thirrje kryeministrin grek të dëgjojë babin...

Nis sot Java Çame, “I love Çamëria” vendoset në Sheshin Skënderbej

Në kuadër të 76-vjetorit të Genocidit grek mbi shqiptarët e Çamërisë, Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet në bashkëpunim me Shoqatën Çamëria organizojnë aktivitetin “Mos harro...

Besimtarët myslimanë festojnë Fiter Bajramin, falja në xhamitë kryesore të qyteteve (film)

Ndryshe nga vitet e tjera, këtë herë Fiter Bajrami nuk do të falet në sheshin "Skënderbej" sikur është traditë, por secili besimtar do të...

Përplasje mes qytetarëve dhe policisë në sheshin “Skënderbej” (film)

Ka nisur me përplasja protesta e sotme e thirrur në sheshin “Skënderbej” në Tiranë për të kundërshtuar masat kundër koronavirusit. Policia ka kërkuar shpërndarjen e...

Avokati i Popullit thirrje Policisë së Shtetit: Evitoni reagimet ekstreme

Avokati i Popullit ka reaguar menjëherë pas dhunës në protestën në Sheshin Skënderbej kundër masave të qeverisë për COVID-19 duke i bërë thirrje Policisë...

Latest news

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...
- Advertisement -