- Advertisement -

TAG

26 nëntori

Varhelyi kujton 26 nëntorin: Shtetet e BE-së u solidarizuan me Shqipërinë

Komisioneri për zgjerimin, Oliver Varhelyi ka përkujtuar 1 vjetorin e tërmetit tragjik në Shqipëri përmes një postimi në rrjetin social Twitter duke theksuar se...

Nis dhënia e granteve të para për Rindërtimin, 315 qytetarë në Shijak tërheqin pagesat (Film)

Pas tërmetit të 26 nëntorit, nis sot dhënia e granteve të para në Shqipëri për Rindërtimin e shtëpive. Dhënia e granteve ka filluar me Shijakun...

26 nëntori gjunjëzoi vendin/ Basha uron shqiptarët: Së bashku do ta bëjmë Shqipërinë vendin e mundësive

Kreu u Partisë Demokratike, Lulzim Basha në facebook ka uruar shqiptarët për Vitin e Ri 2020. Mesazhi: Të dashur bashkëqytetarë, Vetëm pak orë na ndajnë nga ndërrimi...

Basha me banorët e prekur nga tërmeti: Vazhdojnë të flenë jashtë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vijon takimet me banorët e prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntort. Ditën e sotme Basha ka qenë në...

Shuhen shpresat e pensionistëve, qeveria nuk ka para për shpërblimet e Vitit të Ri

Mungesa e të ardhurave ka penalizuar shtresat në nevojë dhe pensionistët, të cilët nuk do të marrin asnjë shpërblim këtë fundvit. Nëse në fillim u...

Basha zbulon çfarë diskutoi me ministrin italian: Qeveria të kalojë urgjentisht në vepra!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zbuloi disa nga temat kryesore që ka diskutuar me ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio. Basha tha...

Vasili: Qeveria të heqë dorë nga presioni politik dhe propagandat mbi verifikimin e ndërtesave

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ngre dyshime të forta mbi verifikimin e ndërtesave pas tërmeteve të 21 shtatorit dhe 26 nëntorit. Në një postim në...

Meta ndjek nga afër punën e ekspertëve izraelitë në Durrës (Film)

Presidenti Ilir Meta po ndjek nga afër punën e ekspertëve izraelitë për vlerësimin e dëmeve të tërmetit katastrofik të 26 nëntorit në qytetin e...

Zbulohet data, ja kur fillon procesi mësimor për Universitetin e Tiranës

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, ka urdhëruar rifillimin e procesit mësimor më datë 10 dhjetor 2019. Në dokumentin që mban firmën e Mynyr...

Durrës/ Nuk ndez tritoli, dështon shembja e godinës

Forca xheniere ishin përgatitur gjatë gjithë paradites për të hedhur në erë dy godina të dëmtuara nga tërmeti në Shkozet të Durrësit. Pak më parë...

Latest news

Ky është 26-vjeçari nga Lushnja që e dhunuan dhe e hodhën në rezervuar

Ky është 26-vjeçari Fridman Xhaferraj i cili u dhunua dhe më pas u hodh në rezervuarin e Gjançit në Korçë ku u gjet pa shenja jete....

Ik maturant! “Apliko jashtë!”, “Ik, larg!”

Nga Orilda Kalami Provimet e maturës janë përballja e parë e një filize me shtetin. Një filizë idealist, ëndërrimtar, pasionant, naiv, me talente, pa talente,...

SPAK kërkon sekuestrimin e 32 pasurive të sipërmarrësit Ylli Ndroqi

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar Gjykatës së Posaçme sekuestrimin e 32 pasurive të biznesmenit dhe sipërmarrësit Ylli...

Olsian Çela prezanton në Kuvend raportin e PP për vitin 2020

Në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë, Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka bërë raportin për kriminalitetin në vend, për vitin 2020. Gjatë...

LGBTI kërkon heqjen e fjalës “nënë”/ Bes Kallaku: Shpirtin ma ngroh vetëm “o ma, o ba”… (film)

Kërkesa e komunitetit LGBTI për të zëvendësuar fjalën “nënë” me “prind që ka lindur” ka shkaktuar mjaft debat dhe revoltë tek qytetarët, të cilët...
- Advertisement -