- Advertisement -

TAG

Thumane

Zonja nga Thumana ja thotë troç Ramës: Lëri përrallat, na ka ardhur shpirti në majë të hundës! (film)

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme me banorët e Thumanës ku ka prezantuar modelet e shtëpive të reja që do të ndërtohen...

IGJEUM: Dy goditje të reja sot në mëngjes, pas disa tërmeteve gjatë natës

Dy tërmete të tjerë janë regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë. I pari, 1.5 ballë ra në Derven të Fushë Krujës në orën...

Mjerim në Thumanë: Gruaja e paralizuar lëngon në barakë prej 3 muajsh (film)

Fran Lleshi me gruan e paralizuar jetojnë në një barake, në kushte të mjerueshme që prej termetit të 21 shtatorit. Gazetari Juxhin Mustafaraj dhe grupi...

Të mbijetuarit e Thumanës: S’dalim nga hotelet, vetëm nëse shteti ndërhyn me shkop gome (film)

Banorët e Thumanës që i mbijetuan tërmetit dhe ndodhen në hotelet e Shëngjinit kanë dalë me një vendim. Ata nuk do të lënë hotelet...

Belind Këlliçi: Majft me show politik, ktheni vëmëndjen nga qytetarët e prekur nga tërmeti

Belind Këlliçi, kreu i FRPD ku së bashku me anëtarët e tjerë të FRPD vizitoi Thumanën ku bëri homazhe mbi rrënojat e dy pallateve...

Basha ngre alarmin pas vizitës në Thumanë: Mbi rrënojat e tërmetit mega aferë korruptive

Kryetari i PD-së ka dhënë alarmin pas vizitës së tij sot në Thumanë, një ndër vendet e prekura nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit. Përmes...

U prenë në besë! E verteta e rrëzimit të pallateve në Thumanë (film)

A mund të shmangej humbja e jetëve nga tërmeti i 26 nëntorit në pallatet e Thumanës? Pyetje e diskutuar shpesh këto kohë dhe për...

Zbardhet vendimi për heqjen e depozitave të ujit nga tarracat e pallateve

Tërmeti i fortë i 26 nëntorit, i cili shënoi disa viktima, vuri në dukje rrezikun që sjellin mijëra depozitat e ujit mbi tarracat e...

Bardhi: Drejtësi për viktimat e 26 Nëntorit! Rama të tregojë pse banorët jetuan në ato pallate pas tërmetit të 21 shtatorit

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, pas vizitës në Ramës në Thumanë ka deklaruar se kryeministri është rikthyer në vendin e krimit...

Përfundon në kohë rekord projekti i kompleksit të pallateve në Thumanë, Behgjet Pacolli na tregon pamjet (foto)

Zëvendës kryeministri i Kosovës, biznesmeni Behgjet Pacolli ka publikuar sot fotografitë e projektit të një kompleksi me tre pallate që do të ndërtohet në...

Latest news

Ministri i jashtëm gjerman vetëizolohet, anëtari i stafit rezulton pozitiv me koronavirus

Ministri i Punëve të Jashtme në Gjermani, Heiko Mass është vetëizoluar pasi një anëtar i stafit të tij të sigurisë ka rezultuar pozitiv me...

Basha thumbon kryeministrin: Më parë dilte live në Facebook, tani është zhdukur pa lënë gjurmë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në takim mjekët dhe ekspertët e shëndetësisë në selinë e PD për të folur për problematikat...

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...
- Advertisement -