Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Historia dhe karriera e arritur e shqiptarit pas një emigracioni të vështirë (film)

Nga Ejona 0

Mediat italiane kanë intervistuar një shqiptar në Itali, Hajri Kaci,  lidhur me restorantin e tij të hapur fill pas situatës tragjike të pandemisë që kaloi e gjithë bota, dhe sidomos shteti italian.
Ai kujton udhëtimin e tij nga Shqipëria për në Itali me anije në vitin 1995, si një djalë shumë i dëshpëruar në kërkim të një jete më të mirë.
Ai u intervistua lidhur me restorantin e tij në Itali, flet për guximin që pati për ta rihapur përsëri atë pas COVID-19, dhe shprehet se hapja e restorantit ka qenë gjithmonë ëndrra e tij më e madhe.
Më poshtë mund të ndiqni intervistën e plotë të tij.

Dopo “La Stampa” e i miglior quotidiani Albanesi, arriva anche un servizio su Rai 3 nazionale della mia storia… orgoglioso di ogni passo, ringrazio i due paesi che fanno parte della mia vita 🇮🇹👐🇦🇱

Publiée par Hajri Kaci sur Mardi 2 juin 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej