Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gent Caka kërkon që Ilir Meta të dekretojë ambasadoren e re në Athinë, por Presidenti nuk e ka dekretuar vetë Gent Cakën

Nga 27.al 0

Në një këngë të vjetër Edi Rama e pranonte që Tirana është qytet i paradokseve, por qeveria e tij sot është e tëra një paradoks.

Ne kemi një ministër të Jashtëm në detyrë, sepse Ilir Meta nuk pranoi ta dekretonte. Zyrtarisht ministër i Jashtëm i Shqipërisë është Edi Rama. Por, dekretin për ambasadoren e re në Athinë e çon ministri në detyrë që vetë Ilir Meta nuk pranoi ta dekretonte.

Si mund të kërkojë ky një dekret për një amabsadore, kur vetë është pa dekret?

Ndoshta duhej që të paktën formalisht këtë dekret ta çonte Edi Rama?

Çorba e Rilindjes është e pangrënëshme dhe për ata që e gatuajnë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej