Edi Rama nuk e fsheh: Kam frikë Mesila Dodën

Duhet të lëçisni

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Edi Rama ka frikë nga një grua. Gjatë një ligjërate të gjatë ai nuk e ka fshehur faktin se Mesila Doda ka thënë që pas zgjedhjeve kryeministrin e presin zhinxhirët e burgut për të këqijat që i ka bërë vendit.

Kjo e ka shtyrë kryetarin e Rilindjes ta sulmojë në mënyrën më poshtër që një pushtetar mund të bëjë ndaj një zonje.

Gjithsesi përgjigjia e Mesila Dodës nuk ka vonuar, e cila ka ripërsëritur se kryeministrin e pret gjykimi për të pabërat që ka kryer në Shqipëri.

Ja përgjigjia e plotë e politikanes:

“Llaxorja e lagjes hapi gojën… tani e paska zënë edhe me gratë… në fakt për ty s’do harxhoja kohë të shkruaja as dy rreshta… një langaraq burrë si ty që përgojon të madh e të vogël, njerëzit duhen vetëm ta përçmojnë, por kryeministri i vendit tim që sillet si më i fundit llafazan tavolinash meriton vetëm dy fjalë.

Je i mjerë o i zi… je i mjerë, se ke vetëm një mendim fiks në kokën tënde… pushtetin. Dhe cilido që është mes teje dhe pushtetit meriton të fyhet e përgojohet… je mjeran burrë që vendin e ke në rrethin më të fundit të turpit të historisë…

Kam një lajm për ty. Unë nuk marr përsipër të të lidh ty me zinxhirë… është një punë që duhet ta bëjë Ofelia që ke në shtëpi…, por marr përsipër të kryej çdo akt ligjor që ty të dërgoj prapa hekurave për dëmin e madh që i ke bërë këtij vendi. Ti je një e keqe më e madhe se tërmeti, më e madhe se pandemia, sepse je një e keqe me vetëdije, por ke një datë limit sot… 25 prillin.

Pas kësaj, ti jo vetëm do jesh humbës, por do jesh përgjegjës për dëmet katastrofike që ke sjellë në këtë vend. Shpresoj fort që atë dite nuk do na sjellësh raportin mjeksor që je i papërgjegjshëm për veprimet e tua, sepse vuan nga patologji të rënda të trurit”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Skuadra italiane pushtohet nga Covid-19, gjashtë pozitivë brenda grupit

Problemet nga Covid-19 janë përsëri të pranishme tek Empolit. Klubi toskan, përmes një deklarate zyrtare, njoftoi pozitivitetin ndaj Covid-19 të gjashtë pjesëtarëve, që i...

Policia aksion në Tiranë, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar nga policia në Tiranë pasi akuzohen se po transportonin emigrantë të huaj nga Tirana drejt Kukësit me qëllim kalimin e...

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...