Edi Rama, i mjerë dhe pa fantazi! Kopjon barcaletën e Fatos Nanos

Duhet të lëçisni

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Nga Dritan Kaba

Edi Rama paska bërë spot me ngjarjen e Fatos Nanos. Edhe këtë ua thotë një nga ata që e ka jetuar personalisht ngjarjen dhe njëri nga ata që e hapi në publik atë.

Besoj se ju kujtohet ajo barcaleta me shofer Nanon dhe me policin që e ndaloi.

Sa pa fantazi është i shkreti! Këtë barcaletë e di e gjithë Shqipëria.

Ngjarja ka ndodhur kur Nano mendonte për mandatin e tretë.

Të njëjtin fat do ketë edhe Edi në zgjedhje, por ndryshe nga Nano hallin e vertëtë do e ketë pas zgjedhjeve.

Është i pafuqishëm, përveç rasteve kur thith të bardhën.

Është pa fantazi.

Është i mjerë.

Shqiptarëve iu duhet Ndryshimi i Madh, nuk i duhet as një idiot i madh, as një mitoman i madh, as një tradhëtar i madh i Kombit, as një hajdut i madh, as një i paaftë pa kufi.

Ndaj në 25 prill të gjithë drejt kutive të votimit per t’i thenë ndal shpopullimit, po arsimimit cilesor.

Për t’i thënë mjaft mbizotërimit të krimit të organizuar, po khimit të të rinjve.

Për t’i thënë jo republikës së oligarkëve, po lirise së tregut edhe ekonomisë, garës së barabartë.

Ndaj mos hezito, as para shantazhit, as para ofertës për blerje vote, se do shesësh të ardhmen tënde, të familjes dhe fëmijëve.

Voto i lire në 25 prill, për Kombin, Familjen dhe Rininë.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Artan Fuga: Kërkesa për dorëheqje të parevokueshme e Bashës do të ishte një gafë politike e PD

Akademiku Artan Fuga deklaron se është gafë e madhe që Këshilli Kombëtar ti kërkojë sot dorëheqjen e parevokueshme, kryetarit të PD, Lulzim Bashës. Reagimi i...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, propozohet që kryetari i ri të zgjidhet më 13 qershor

PD do të shkojë në zgjedhje për kryetarin e ri më 13 qershor, duke afruar datën nga korriku me një muaj më herët. Sekretari i...

Basha: Nuk lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, kjo është përgjegjësia ime

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se në zgjedhje nuk ka lejuar të bashkëpunojë me bandat. Ai thotë se këtë e ka parim, dhe...

Izraeli rrafshon tre ndërtesa në Gaza, të paktën 33 viktima e 50 të plagosur

Sulmet ajrore të Izraelit në qytetin e Gaza-s shkatërruan të dielën tre ndërtesa dhe u morën jetën të paktën 33 personave. Lajmin e bën...

Bilanci i COVID-19 në Shqipëri, 37 raste dhe 3 humbje jete këtë të dielë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1862 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 37 qytetarë. Rastet pozitive...