Edi Rama do ta sabotojë reformën zgjedhore me votat e “opozitës së re”

Duhet të lëçisni

Rama premton rritje pagash me 40 % për stafin mjekësor

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në maternitetin e ri të Beratit, shoqëruar nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Gjatë një bashkëbisedimi me stafin mjekësor,...

79 raste të reja, 2 persona humbin jetën me Covid në Kosovë

Në Kosovë janë regjistruar  edhe dy viktima të cilët kanë humbur jetën si pasojë e Covid 19. Kjo u bë e ditur nga ana...

Dyshimet për armët e Fjollës, çfarë po fsheh këngëtarja?

Ka dyshime të forta rreth shpjegimeve që Fjolla Morina ka dhënë para oficerëve të policisë, se përse ajo po udhëtonte me armë zjarri drejt...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Një ditë para se Reforma Zgjedhore të gjente marrëveshjen, Edi Rama ankohej tek Fevziu se nuk e kontrollonte dot opozitën e re, madje të gjithë ata duan shancet e tyre për të garuar. Ai për t’u bërë qaramanë deri në fund shtonte që nuk i ka 84 vota në Kuvend, ndaj “opozita e re” mund ta ndryshojë rrjedhën e reformës.

Deri më sot, qysh kur partitë opozitare braktisën Kuvendin duke dorëzuar mandatet dhe disa fundorë listash zunë vendet e lëna bosh në Parlament, të gjitha ligjet e qeverisë kanë kaluar me shumë më shumë se 84 vota. Por, vetëm për Reformën Zgjedhore kjo me gjasë nuk do të ndodhë.

Madje, Myslim Murrizi ka kërkuar një takim me Edi Ramën brenda 48 orësh për Reformën Zgjedhore, ndërsa ka vënë disa kushte nga listat e hapura tek vota e emigrantëve.

Natyrisht, Edi Rama nuk është i kënaqur nga marrëveshja, e cila lejon koalicionet, por mbi të gjitha nuk e lë atë t’i numërojë votat me rilindas.

Prandaj, po kërkon të shtijë mish dhie me “opozitën e re” të pellazgut Gjuzi dhe kërpëratës.

Ndoshta Yuri Kim e hap derën e shtëpisë edhe për ta që t’i qerasë me gliko gjethesh fiku.

Më shumë shkrime

2 Komente

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

E Freskët taze

Rama premton rritje pagash me 40 % për stafin mjekësor

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në maternitetin e ri të Beratit, shoqëruar nga Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Gjatë një bashkëbisedimi me stafin mjekësor,...

79 raste të reja, 2 persona humbin jetën me Covid në Kosovë

Në Kosovë janë regjistruar  edhe dy viktima të cilët kanë humbur jetën si pasojë e Covid 19. Kjo u bë e ditur nga ana...

Dyshimet për armët e Fjollës, çfarë po fsheh këngëtarja?

Ka dyshime të forta rreth shpjegimeve që Fjolla Morina ka dhënë para oficerëve të policisë, se përse ajo po udhëtonte me armë zjarri drejt...

Gazeta greke hapet me titullin “F**k you Erdogan”/ Turqia padi ndaj drejtuesve të medias

Një artikull i disa ditëve më parë i gazetës greke “Dimokratia”, që fyente publikisht në gjuhën turke presidentin turk, Erdogan, ku shkruante “Fuck you...

Rikthehet radha me shqiptarë në Kapshticë

Janë rikthyer radhët në Kapshticë. Një numër prej 50 qytetarësh shqiptarë janë bllokuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës për shkak të mos plotësimin...