- Advertisement -

TAG

votat

Çfarë do të ndodhë me komisionerët që tjetërsuan votat? Përgjigjet Celibashi

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka paralajmëruar nga Korça se do të ketë kallzime penale për komisionerët në rast se shkeljet...

Kandidati në Kosovë: Na kanë vjedhur votat

Politikani nga Kosova dhe njëkohësisht kandidati për kryetar komune në Skënderaj, Beki Jashari ka deklaruar se votat janë vjedhur dhe vullneti i qytetarëve është...

Denoncimi i Mesila Dodës: Ja si punonjësi i Manastirliut shpërndan ushqime në këmbim të votave

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Mesila Doda, ka denoncuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Tempora” në RTV Ora një tjetër...

Droga e markës “Rilindja”

Nën moton e fushatës rilindase “merr tre, paguaj një” në Vlorë ka plasur droga e rekrutimeve dhe emërimeve të  minutës së fundit. Mes të tjerëve edhe disa...

Saimir Tahiri peng i votave që i duhen Rilindjes, jo i drejtësisë

Saimir Tahiri po ankohet se kthimi i çështjes ndaj tij në shkallën e parë është padrejtësi. Ai shton se drejtësia e vonuar nuk është...

Edi Rama do ta sabotojë reformën zgjedhore me votat e “opozitës së re”

Një ditë para se Reforma Zgjedhore të gjente marrëveshjen, Edi Rama ankohej tek Fevziu se nuk e kontrollonte dot opozitën e re, madje të...

Sikur ta kishte mirë edhe me Gjermaninë…/ Berlini zyrtar Ramës: Para drejtësisë ata që blenë votat, protestoni!

Gjermania i kërkon prerë Edi Ramës të nxjerrë para drejtësisë blerësit e votave. Pas deklaratës së Berlinit zyrtar për “djegien e mandateve” nga deputetët...

PS dhe PD, ndëshkojnë deputetin e Çështjes Çame

Deputeti i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Aqif Rakipi u ndëshkua nga votat e Partisë Socialiste dhe Partisë  Demokratike në Komisionin Qendror të...

Berisha: Gjiknuri në tepsi, i filmuar duke i dhënë para Habilajt për të blerë votat

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka vijuar denonciamet në lidhje me çështjen  Habilaj. Sali Berisha ka publikuar në Facebook një informacion sipas të cilit edhe...

Besnik Mustafaj: Votat që do të marrë Basha dhe Selami në 22 korrik janë paracaktuar

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, tha se gara e Bashës për kryesinë e PD nuk është aspak transparente.   I ftuar në studion e lajmeve...

Latest news

Kriza e refugjatëve në Europë, Papa Françesku mbërrin në Greqi

Papa Françesku mbërriti sot në Greqi. Kreu i Selisë së Shenjtë u prit presidentja e Greqisë Katerina Sakellaropoulou si nga ministri i Jashtëm i...

Drejtuan bashkë festivalin e 11-të, Bujar Kapexhiu: Edi Luarasi do mbetet e paharruar

Edi Luarasi, aktorja e madhe e skenës shqiptare u shua dje për shkak të një sëmundjeje të rëndë, teksa sot do të përcillet në...

U nda nga jeta pas një sëmundje të rëndë, miq e kolegë homazhe për aktoren Edi Luarasi

Aktorja e njohur shqiptare, “Nderi i Kombit” Edi Luarasi është ndarë nga jeta ditën e djeshme në moshën 81-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë....

Anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Kim: Vazhdon zbatimi i Reformës në Drejtësi!

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas shortit që u hodh ditën e djeshme në Presidencë për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Këshillit...

Me ndihmën e Katarit, Franca evakuon rreth 330 persona nga Afganistani

Franca ka kryer një fluturim nga Afganistani, duke evakuuar rreth 330 persona nga shteti i kontrolluar nga talebanët, tha Ministria e Jashtme. Autoritetet thanë se...
- Advertisement -