Dy tërmete 5.8 dhe 5.6 ballë shkundin Durrësin dhe Tiranën. Panik tek qytetarët (foto)

Lexo edhe

Dy lëkundje të forta tërmeti kanë lëkundur pasidten e sotme Tiranën, por edhe qytetet e tjera të vendit. Nga të dhënat e para raportohet  edhe për disa persona të lënduar.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Detin Adriatik dhe me magnitudë 5.8 ballë. Por pak minuta pas tërmetit të parë, qyteti i Durrësit, Tirana, Elbasani dhe disa qytete të tjera u tronditën sërish nga një tërmet i dytë me magnitudë 5.6 ballë  duke krijuar panik dhe frikë në popullatë.

/balkanweb.com/

Të Lidhura

Para

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *