Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

DW: Rama kundër zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Shqipëri (Film)

Nga Media 0

DW flet sot për pasojat e mundshme pas vendimit negativ për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nga BE për të mos i çelur negociatat e anëtarësimit. Bahri Cani, gazetari i DW, në një lidhje direkte nga Boni për RTK1, ”Mirëmëngjes Kosovë” komentoi:

”Gjermania e zhgënjyer. Evropianët thonë se vendimi ishte “gabim historik”. Macroni mbetet kundër. Frika e Greqisë nga kthimi në “pikën zero”. Në Maqedoninë e Veriut zgjedhjet e jashtëzakonshme mbahen në prill. Në Shqipëri Rama ende nuk ka pranuar kërkesat e opozitës për zgjedhje.”

Pasojat e mundshme pas vendimit negativ për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Pasojat e mundshme pas vendimit negativ për Shqipërinë dhe Maqedoninë e VeriutGjermania e zhgënjyer. Evropianët thonë se vendimi ishte "gabim historik". Macroni mbetet kundër. Frika e Greqisë nga kthimi në "pikën zero". Në Maqedoninë e Veriut zgjedhjet e jashtëzakonshme mbahen në prill. Në Shqipëri Rama ende nuk ka pranuar kërkesat e opozitës për zgjedhje.

Publiée par DW Shqip sur Mardi 22 octobre 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej