Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Duka fiton 39 vota kurse Fino 22, shkojnë në raundin II

Nga Media 0

Nga votimi i 65 delegatëve, 39 vota kanë shkuar për Armand Dukën dhe 22 për Bashkim Finon, ndërsa 4 vota janë të pavlefshme.

Ndërsa kandidati i tretë, Shpëtim Hala nuk ka marrë asnjë votë.

Duka dhe Fino shkojnë në raundin e dytë, ku fituesi zgjidhet me shumicë të thjeshtë 50+1, ose 33 vota.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej