Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Drejtori i Teatrit Kombëtar: Zoti Kryeministër kemi nevojë për “larjen e shpirtit”, nuk mjafton larja e duarve

Nga 27.al 0

Hervin Çuli, drejtori i Teatrit Kombëtar i është drejtuar kryeministrit me një letër ku i kërkon mbështje për artistët.
Sipas tij qytetarët në këtë kohë kanë nevojë edhe për “larje shpirti” dhe kjo arrihet vetëm nëpërmjet artit, i cili aktualisht ndodhet në vështirësi dhe ka nevojë për mbështetje financiare.
“Z. Kryeministër, shkurt fjala, nga ju kërkoj një paketë mbështetje kulturore, se për mua, nuk mjafton që laj duart”.
Ne, shfaqjen (programin on-line) do ta bëjmë sidoqoftë, por do jetë shumë dëshpëruese që cilësia të vihet në dyshim, sepse nuk kemi asnjë mbështetje për produksione të tilla. Teatri Kombëtar, ndryshe nga çdo teatër serioz në Europë, nuk ka asnjë mundësi teknike për të lehtësuar produksionin. Ne na mungojnë studiot e post-produksionit që merren me montimin me cilësi të lartë artistike të imazhit, muzikës, titrimit, e të tjera e të tjera.”, shkruan Çuli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej