Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ditë e errët për Francën/ Ja numri i viktimave në 24 orët e fundit

Nga Ejona 0

Prej ditësh Franca ndodhet e gjunjëzuar nga koronavirusi, ndërkohë që numri i viktimave i ka kaluar përsëri një mijë.

Në 24 orët e fundit në Francë janë shënuar 1341 viktima, duke e çuar në 12.210 numrin total të jetëve të humbura. Janë shënuar 4799 raste të reja me një numër total prej 117.749 të infektuarish.

Në Francë deri më tani janë shëruar 23.206 persona, ndërsa 7066 ndodhen në gjendje kritike.

Ndërkohë në Gjermani në 24 orët e fundit kanë vdekur 102 persona, në total 2451. Janë regjistruar 2227 raste të reja, me një numër total infektimesh prej 115.523.

Në Gjermani janë shëruar 46.300 persona, ndërsa 4895 janë në gjendje kritike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej