Derbi i stisur i Elbasanit

Duhet të lëçisni

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Ndeshja derbi, Partizani – Tirana, që do të luhet mbrëmjen e së djelës ka nisur tashmë, por me mënyrën më të stisur të mundshme. Për ta bërë shumë më interesant sesa mundësitë që kanë skuadrat në fushë, po flitet gjithmonë e më shumë për tifozeri të ashpra, madje pjesë e kësaj loje janë bërë edhe uniformat blu. Në FSHF, që është edhe menaxhuesja e stadiumit “Elbasan Arena”, po flitet për heqjen e stolave në tribunat ku do të sistemohen tifozeritë ultras, duke parashikuar se mund të dëmtohen, gjë që edhe ka ndodhur, por në të njëjtën kohë shkel rregulloren e UEFA-s, sipas të cilës, në asnjë sektor stadiumi me vende në këmbë, nuk duhet të lejohet kategorikisht prania e tifozëve. Dhe vende në këmbë quhen ato që nuk kanë stola.

TIFOZET E TIRANES PARA DERBIT - Tifozet e Tiranes, duke marshuar ne rruget e Tiranes drejt stadiumit "Selman Stermasi", ku do te luhet ndeshja e futbollit, Tirana-Partizani, e vlefshme per Kampionatin Kombetar./r/n/r/nTIRANA FANS BEFORE DERBY - Tirana fans, marching to "Selman Stermasi" stadium, for the Albanian Super League football match Tirana vs Partizani.
Tifozët e Tiranës përpara derbit të vjetshëm që u zhvillua në kryeqytet

Ndërsa policia po mendon mundësi absurde të lëvizjes së tifozëve. Sipas saj, ata të Partizanit do të udhëtojnë nga rruga normale, ndërsa të Tiranës nga Rrogozhina, për të eleminuar përplasjet gjatë udhëtimit. Pra mund të ndodhë gjithçka, kështu që kemi një arsye më shumë për ta ndjekur haq pas hapi atë derbi.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Vatër e re zjarri në Pogaj të Hasit, era e fortë ndihmon flakët të përhapen më shpejt

Një vatër e re zjarri është shfaqur në Pogaj të Hasit. Mësohet se si pasojë e erës së fortë, flakët janë përhapur me shpejtësi...

Italia regjistroi 7,230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 7,230 të infektuar me koronavirus nga 212,227 teste të kryera. Autoritetet e Shëndetit në vend bënë...

Zjarri po u afrohej banesave, Peleshi: Parandalohet katastrofa në zonën e lumit të Vlorës

Ministri  Mbrojtjes me anë të një postimi në rrjetet sociale lajmëron se është parandaluar një katastrofë në zonën e lumit të Vlorës. Sipas tij...

Fauci: Nëse nuk e vëmë në kontroll përhapjen e Covid-19, variante të tjera do të “lindin”

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk fitojnë kontroll mbi përhapjen komunitare të variantit Delta, në vend do të vijojnë të shfaqen variante të...

Zjarret në Greqi, Mitsotakis: Vendi po përballet me një krizë mjedisore

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis është shprehur se vendi po përballet me një krizë mjedisore për shkak të zjarreve. “Vendi po përballet me një krizë...