Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Deputeti i PD-Veliajt: I njëjti gen me ata që kur zbritën nga shpellat në ’44-n, vranë ajkën e Tiranës

Nga Media 0

Deklaratave të kreut të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj për protestën e banorëve të “Unazës së Re” u është përgjigjur edhe deputeti i Partisë Demokratioke, Gent Strazimiri.

Ai shkruan:

Kur zbritën nga shpellat me opinga e poture në nëntor 1944:

– vranë në pragun e derës ajkën e Tiranës,

– nxorrën nga shtëpitë shekullore pronarët e ligjshëm dhe u futën vetë brenda megjithë morrat që kishin në trup,

– grabitën për 46 vjet rrjesht çdo pëllëmbë toke që nuk u takonte për të ndërtuar pallate për oficerët e Sigurimit…

….dhe nuk quheshkan ZAPTUES…

Përkundrazi, i njëjti gen i fëlliqur të tregon “rrënjët e ligjshme të qytetit” … dhe etiketon të tjerë si …. “shpellarë”….

Vëreni prapë b*thën kuzhiniere se m*t do ju gatuajë!!!!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej