- Advertisement -

TAG

deputet

Ulet popullsia/ Dibra humbet një deputet, si lëviz mandati

Në votimet e pranverës së ardhshme, banorët e Qarkut Dibër do të zgjedhin një deputet më pak. Kjo, për shkak se në regjistrat e...

A mund të zgjidhem deputet me këto premtime?

Nga Mentor Kikia Të dashur miq, të njohur e të panjohur drejtëpërdrejtë, Unë kam në plan të kandidoj në zgjedhjet e ardhëshme parlamentare, si i pavarur. Padyshim,...

Ja përse ia vlejnë listat e hapura dhe heqja e koalicioneve! Si mund të mungojë në Kuvend ky deputet sharmant?

Deputeti Selami Jenisheri, kryetar i Partisë së Pensionistëve në Shqipëri është fotografuar duke lëvizur në Tiranë me biçikletën e tij ngjyrë rozë. Megjithëse në dukje biçikletë për...

Deputeti i komunitetit egjiptian reciton “O moj Shqypni!” dhe ia mvesh Gjergj Fishtës (film)

Në çdo seancë të Kuvendit ka nga një qyfyre të re, gjë që vërteton se kundërshtarët e qeverisë janë të denjë në nivelin e...

Meta: Dele deputetët dhunojnë dhe përdhunojnë kushtetutën e vendit

Pas miratimit të ligjit të betimit, Presidenti Ilir Meta ka reaguar me fjalë të ashpra duke iu drejtuar deputetëve që sipas tij dhunojnë dhe...

Miratohet në Kuvend amnistia, lirohen 175 të dënuar

Kuvendi votoi me 102 vota pro, 2 kundër dhe 1 abstenim, duke miratuar amnistinë për të dënuarit. Deputetët me shumicë votash rrëzuan amendamentet e deputetëve të...

Nga pastrimi i kolektorëve tek trajtimi i të burgosurve, përmbajtja e letrave të deputetëve ndaj ministrave të Ramës

95 shkresa zyrtare kanë dalë nga Kuvendi me firmën e deputetëve drejt qeverisë apo institucioneve të pavarura dhe vetëm 35 u takojnë deputetëve socialistë. 44...

Haradinaj merr vendimin e papritur, pranon mandatin e deputetit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se është regjistruar si deputet i legjislaturës së ardhshme të Kuvendit të Kosovës, duke ndryshuar...

Lefter Maliqi: Drejtori i Tatimeve u shkarkua pasi nuk nxorri administratën në votimet e 30 qershorit

Në një deklaratë për shtyp deputeti Lefter Maliqi ka zbuluar arsyet e shkarkimit të Drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve, Enton Duro, vetëm tre muaj...

Votohet rezoluta për shkarkimin e Presidentit Meta/ 100 deputetë votojnë pro, vetëm 7 kundër

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar rezolutën për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, pas çdekretimit të datës së zgjedhjeve vendore më 30 qershor. Mazhoranca...

Latest news

Kërkohej prej 10 vitesh nga policia, shqiptarin e “tradhton” facebook-u i gruas

Prej 10 vitesh shqiptari nga Vlora Shaqir Kalaj ishte në kërkim nga policia italiane, pasi ishte një nga të arrestuarit e operacionit “Non plus...

Vdekja e 23 të moshuarve pasi u vaksinuan në Norvegji, OBSH nis verifikimet

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka nisur verifikimet për vdekjen e 23 të moshuarve në Norvegji, pasi u vaksinuan kundër koronavirusit. OBSH është në kontakt me...

Lajm i keq nga Pfizer, kompania do të zvogëlojë përkohësisht dërgesat e vaksinave në Europë

Kompania amerikane Pfizer, që momentalisht është prodhuesi më i mad hi vaksinave kundër koronavirusit, ka marrë vendimin që të zvogëlojë përkohësisht dëgimin e dozave...

Futen në grevë tre zyrtarë të Kryeministrisë në Kosovë

Tre zyrtarë të Zyrës së Kryeministrit në Kosovë kanë njoftuar se kanë hyrë në grevë. Këshilli Grevist që përbëhet nga Arben Krasniqi, Isa Hajdari...

Dalin shifrat në 24 orët e fundit: Shumë raste të reja me COVID-19, ulet numri i viktimave

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë me dije shifrat e fundit sa i takon situatën së COVID-19. Në 24 orët e fundit në...
- Advertisement -