Demokracia në rrezik/ Peza: Opozita goditi Taulantin për të ulur ritmin e reformave

Duhet të lëçisni

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

“Dhuna ndaj Taulant Ballës akt i paprecedentë në historinë e pluralizimit shqiptar. Të gjitha institucionet ligjzbatuese të veprojnë menjëherë”

Deputeti i PS, Taulant Balla, duke hyre ne nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar ne lidhje me ndryshimin e marreveshjes se koncesionit me shoqerine "Tirana Airport Partners", e cila synon ti hape rrugen ndertimit te aeroporteve te reja ne Shqiperi./r/n/r/nLawmaker, Taulant Balla, during a parliamentary session.

Demokracia është me të vërtetë në rrezik. Taulant Balla është goditur me grushta nga dhëndri i ish-kryeministrit Berisha. “Një akt të paprecedentë”, e ka cilësuar deputeti Alfred Peza këtë ngjarje duke e shoqëruar me sqarimet e duhura: “Dhuna ndaj Taulantit ishte e parapërgatitur dhe kishte si qëllim uljen e ritmit të reformave.”

Më qesharake se kaq nuk mund të jetë një deklaratë për shtyp. Do t’ia kishin zili edhe veteranët në ato deklaratat pikante që bëjnë në përvjetoret e udhëheqësit.

Me seriozitetin më të madh të mundshëm, nga podium i PS-së, Alfred Peza e ka cilësuar dhunën e dhëndrit të ish-kryeministrit ndaj deputetit Talant Balla, si akt i paprecedentë në historinë e pluralizimit. Peza e ka  lexuar me tonalitetin e duhur deklaratën, në mënyrë luftarake.

“Grupi parlamentar i PS-së dënon me ashpërsinë më të madhe dhunën e Jamarbër Malltezi ndaj deputetit Taulant Balla… Malltezi nuk ka dhunuar vetëm Ballën, por ka dhunuar gjithë PS-në… Dhuna e Jamarbër Malltezit ishte një skenar i parapërgatitur dhe ka si qëllim uljen e  ritmit të reformave… .”

Më serioze se kaq s’ka ku të shkojë, sidomos kjo e fundit që dhuna ndaj Taulantit paskësh pas’ qenë një skenar i parapërgatitur për të ulur ritmin e reformave…Ja pra që demokracia është vërtetë në rrezik…

Deputeti i PS, Taulant Balla, gjate takimit te 10 te Komitetit Parlamentar te Stabilizim Asociimit BE-Shqiperi, me pjesemarrjen e delegacioneve respektive te Kuvendit te Shqiperise dhe Parlamentit Europian./r/n/r/nLawmaker, Taulant Balla, during the 10th meeting of the Parliamentary Committee on EU-Albania Stabilisation and Association Agreement.

Deputeti i PS, Taulant Balla, gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar ne lidhje me projektligjin per faljen e detyrimeve te ish ushtarakeve ne skemen e pensioneve suplementare./r/n/r/nLawmaker Taulant Balla, during a parliamentary session.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Kishin bërë gati 10 kg kanabis për të shitur, pranga të riut në Fier, në kërkim autori tjetër

Sekuestrohen 10 kg lëndë narkotike në Fier, ndërsa në pranga ka rënë një i ri. Në kuadër të operacionit të koduar “Hoxhara” u arrestua...

Tabaku: 70% e shkollave dhe kopshteve të Tiranës pas tërmetit, nuk janë rindërtuar

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka nxjerrë të tjera fakte për procesin e rindërtimt në Tiranë. Këtë herë bëhet fjalë për institucionet arsimore në...

U hap vetëm për plazhin, mbyllet Bypassi i Vlorës

Mbyllet Bypass i Vlorës. Pas hapjes provizore për shkak të sezonit turistik tashmë ky segment rrugor do të qëndrojë i mbyllur. Ende nuk ka...

Grekët në grevë, bllokohet lëvizja e trageteve Sarandë-Korfuz

Ditën e sotme është bllokuar lëvizja e trageteve të linjës Sarandë-Korfuz dhe anasjelltas. Sipas burimeve nga pala greke e Korfuzit punonjësit shëndetësorë që bëjnë tamponët...

Vdekja e 4 turistëve, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të rënda: Hetimet shtrihen edhe mbi…

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë mbi tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Qerret ku 4 turistë rus u gjetën të...