Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Covid-19/ Fauci jep lajmin e mirë: Në SHBA do jenë gati 200 milionë vaksina në 2021

Nga Ejona 0

Rreth 200 milionë doza vaksina kundër COVID-19 priten të jenë në dispozicion të amerikanëve në fillim të vitit 2021. Ky është parashikimi i emidemilogut të task forcës së Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci.

Sipas Faucit mbi 100 milionë doza mund të jenë gati në fund të vitit, dhe vaksina e parë, e bërë nga ‘Moderna’ në bashkëpunim me NIAID (Instituti Kombëtar i Sëmundjeve Infektive), duhet të hyjë në fazën 3, dmth në fazën e fundit të eksperimentit, nga mesi i verës.

Kujtojmë që SHBA është shteti më i prekur në botë nga koronavirusi, ku deri tani ka 1,835,681 të infektuar nga të cilët 106,312 kanë humbur jetën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej