- Advertisement -

TAG

Anthony Fauci

Fauci: Është koha të ndryshohet masa për mbajtjen e maskës në këto raste

Imunologu dhe këshilltari kryesor në Shtëpinë e Bardhë për shëndetësinë, Anthony Fauci, njoftoi se udhëzimet për mbajtjen e maskave brenda do të ndryshohen së...

Mjeku i sëmundjeve infektive, Fauci zbulon se deri kur duhet të mbajmë maskat

Zyrtari amerikan i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci tha se është e mundur që amerikanët do të mbajnë maska edhe në vitin 2022. Megjithatë, mjeku amerikan...

Fauci: Edhe ata që e kanë kaluar koronavirusin duhet të marrin 2 dozat e vaksinës

  Drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, Dr. Anthony Fauci deklaroi se edhe personat që kanë kaluar koronavirusin, duhet të vaksinohen. Përmes një...

Fauci: SHBA-ja do t’i bashkohet programit COVAX për shpërndarjen e vaksinave

Nën udhëheqjen e presidentit Joe Biden, Shtetet e Bashkuara synojnë t’i bashkohen programit global për shpërndarjen e vaksinave kundër koronavirusit në vendet e varfëra,...

Fillon vaksinimi me vaksinën e Moderna-s, dozën e parë në SHBA e merr Anthony Fauci (film)

Eksperti amerikan i sëmundjeve ngjitëse, Anthony Fauci, ka marrë ditën e sotme dozën e parë të vaksinës anti-koronavirus të prodhuar nga kompania Moderna. Vaksinimi i...

Fauci: Nëse vaksinohen të gjithë, SHBA mund t’i kthehet normalitetit në verë

Eksperti i lartë i sëmundjeve infektive, Anthony Fauci ka deklaruar se Shtete e Bashkuara të Amerikës mund t’i kthehet normalitetit deri në verën e...

Anthony Fauci: Vaksinimi i parë kundër COVID-19 mund të bëhet në fund të muajit dhjetor

Ndërsa Moderna njoftoi se ka zbuluar një vaksinë kundër koronavirusit dhe se është 94.5 për qind efektive, Dr. Anthony Fauci, mjeku kryesor i sëmundjes...

Vaksina e kompanisë Moderna, gati 95% e efektshme në parandalimin e COVID-19

Kompania amerikane Moderna thotë se të dhënat paraprake tregojnë se vaksina e saj kundër COVID-19 është gati 95% efektive. Rezultatet janë të ngjashme me ato...

Donald Trump sulmon Anthony Fauci-n: Njerëzit janë lodhur duke dëgjuar këta idiotë

Presidenti amerikan, Donald Trump ka sulmuar ashpër dr. Anthony Fauci, ekspertin kryesor të sëmundjeve infektive. Trump na del që është i zhgënjyer prej tij, duke...

Fauci: Mbi 50% e të infektuarve me Covid janë si pasojë e rasteve asimptomatike

“Ne kemi gabuar për sa i përket rasteve asimptomatike. Ajo që  ne nuk  dinim në fillim është  se rreth 40-45% e rasteve në total...

Latest news

Zjarret në Amerikën Perëndimore vazhdojnë të shkaktojnë dëme, mijëra shtëpi të rrezikuara nga flakët

Të shtunën, ekipe zjarrfikësish nga Kalifornia dhe shteti Juta (Utah) mbërritën në Montana, për të menaxhuar situatën e vështirë të krijuar nga zjarret, ndërsa...

Vonesa për njohjen e patentave shqiptare në Itali, reagon Ambasada: Kanë ndodhur disa probleme teknike

Ambasada italiane në Tiranë ka dalë me një njoftim të rëndësishëm lidhur me njohjen e patentave në vendin përtej Adriatikut. Ambasada e Italisë në Shqipëri...

Misteri i vdekjes së shqiptarit në Itali, fëmijët po e prisnin të kthehej sot për pushime

Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja për vdekjen e 38-vjeçarit shqiptar që u gjet i pajetë në orët e para të ditës së...

5 viktima dhe mbi 5 mijë të infektuar me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 5 140 raste të reja nga 237 635 testime. Në orët e fundit kanë...

Covid-19: Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vendin tonë, bie lehtë numri i rasteve të reja

25 raste të reja dhe asnjë humbje jete ka raportuar ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë. Vijon… COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, 4,063...
- Advertisement -