Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bylykbashi: PD nuk do të pranojë zgjedhjet e 30 qershorit

Nga Klodiana 0

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi shprehet se PD nuk do të pranojë zgjedhjet e 30 qershorit.

Në një takim me qytetarët para protestës kombëtare të paralajmëruar nga opozita e bashkuar, Bylykbashi tha ndër të tjera se qyteti i Durrësit do të jetë në shesh për të përmbysur kryeministrin Rama nga pushteti.

“Të nderuar qytetarë të Durrësit. Të nderuar demokratë. I nderuar zoti kryetar i PD. Kjo është një atmosferë e jashtëzakonshme është prova që qyteti i Durrësit është gati të ktheht atje ku ishte. Vendi është në krizë. Kjo krizë është pasoj e Edi Ramës. Sot shqiptarët janë zhytur në varfëri. Të rinjtë ikin nga Shqipëria se kanë humbur shpresën se Shqipëria bëhet si gjithë Europa. Shohin sesi bandat e krimit bazhkëqeverisin me krimin duke i vjedhur të drejtat çdo ditë. Sot, Edi Rama qeveris i pakontrolluar. Shqiptarë po u vidhen pronat dhe po vijnë në krye të saj njerëz që do e mbrojnë nga zullumi. Zgjedhjet janë një farsë që ne nuk e pranojmë. Një farsë e përgatitur vetëm e vetëm me mbajt pushtetin me dhunë. Është detyrë e kësaj opozite me në krye zotin Lulzim Basha për të udhëhequr këtë frymë. Durrësi do të jetë në shesh për të përmbysur Edi Ramën nga pushteti që ka uzurpuar. “-u shpreh ai.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej