Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bregu dhe Topalli kundër Bashës për bojkotin Parlametar

Nga Skenderi 0

Bregu: Nuk jam për të dalë nga Parlamenti

Gjatë mbledhjes së sotme me dyer të mbyllura të grupit parlametar të PD-së mësohet se është diskutuar që kjo forcë politikë të bojkotojë seancën Plenare.

Por dy deputetet Majlinda Bregu dhe Jozefina Topalli kanë qenë kundër ketij vendimi. Mësohet se Bregu ka thënë se  nuk jam për të dalë nga Parlamenti, pasi kjo do të na penalizonte.

Që të bëjmë bojkot, vijon  Bregu, a jemi gati për të nxjerrë njerëzit në rrugë? A i kemi strukturat gati? Ndaj e përsëris, jo 22 po 52 parti të kemi në koalicion, pesha duhet të jetë e jona. Pa qenë të sigurtë për protesta, as mos e përmendim bojkotin. Ose na e thuaj z.kryetar, se ti ke bërë edhe tur në rrethe. A jemi në gjendje të organizojmë protesta? Se nëse po atëhere ne duhet të ishim duke punuar me njerëzit, por druaj se nuk i mbledhim dot njerëzit në rrugë. Ndaj bojkoti duhet hequr nga fjalori, mësohet të këtë thënë ndër të tjera  Bregu.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej