Berisha akuzon Qeverinë: Nuk kemi 277 të prekur me Covid-19, të infektuarit dhe të vdekurit janë 15 herë më shumë (film)

0
220

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një interviste të dhënë ka hedhur akuza të forta ndaj Qeverisë, kryeministrit Rama dhe ministres Ogerta Manastirliu, në lidhje me menaxhimin e situatës së koronavirusit.
Berisha u shpreh se në Shqipëri nuk ka 277 të prekur me koronavirus, por sipas tij të prekurit janë 10 herë më tepër dhe të vdekurit po ashtu 10-15 herë më shumë.

“Shifrat e të infektuarëve janë 10 herë më shumë. Shifrat e të vdekurve janë 10-15 herë më shumë. Në Has sot është një lagje e gjitha e sëmurë. Njëra erdhi në Tiranë, kurse dy të tjerë u varrosën. Të tillë ka nëpër rrethe dhe në spitalet e rretheve. Të jësh i vdekur nga covid-19, duhet të ndërrosh jetë me patjetër në Infektiv.
Shifrat që jepen për të prekurve, të vdekurit nga covid-19, të infektuarit përcaktohen politikisht, në mënyrë të paimagjinueshme. Të besosh që ka 277 të prekur kjo është qesharake. Këtë se beson njeri. Ne jemi vendi që bën më pak teste se çbën italia, se çbëri Korea e Jugut, se çbëri sot Gjermania. Bën me pak se Rusia e Putinit”, u shpreh ai.
Ne kemi një rrezik madhor që vjen nga i vetëshpalluri kyreepidemiolog dhe nga një grusht i ngusht njerëzish, sic është ndrikull hajnia. E kam quajtur dhe e quaj kështu, dhe do ta argumentojë.
Ndrikull Hajnia u thoshte qytetarëve se ne përdorim metodën e vjetër të OBSH. Kurse OBSH ka 15 ditë që kërkon testime”, u shpreh ish-kryeministri Sali Berisha.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.