- Advertisement -

TAG

OBSH

Kina refuzon planin e OBSH-së për hetime të reja të virusit

Kina refuzoi një plan të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për hetime të reja mbi origjinën e koronavirusit. Ditë më parë, OBSH-ja propozoi një fazë të...

OBSH: Delta do të bëhet dominuese brenda muajsh

Varianti Delta i koronavirusit pritet të bëhet dominues gjatë muajve të ardhshëm, tha të mërkurën Organizata Botërore e Shëndetësisë. Delta – variant më ngjitës, i...

“Nuk ka mbaruar aspak”, OBSH ngre alarmin: Priten të shfaqen variante të tjerë edhe më të rrezikshëm

“Është shumë e mundshme që të zhvillohen variante të reja më të rrezikshme të Covid;19”. Ekspertët e OBSH-së dhanë alarmin në konferencën e zakonshme...

Frika nga varianti Delta, imunologu: Nuk ka vend për panik, vaksinat kanë mekanizmat e duhur mbrojtës

Varianti Delta i koronavirusit ka shkaktuar kaos në të gjithë botën pasi është përhapur në shumë vende dhe sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është...

Po trondit botën, OBSH: Jemi të shqetësuar nga “Delta”, ka vetëm një rrugë shpëtimi

Varianti “Delta” i COVID-19 është kthyer në alarm për shkak të infektimit më të shpejtë që shkakton. Shumë vende, mes të cilave edhe Greqia kur...

OBSH: Më e keqja e Covid-19 ka kaluar në shumë shtete

Më e keqja lidhur me pandeminë COVID-19, në aspektin e vdekshmërisë dhe hospitalizimeve, ka kaluar në shumë vende. Është ky përfundimi në të cilin...

Bota regjistron mbi 4 milionë viktima me koronavirus

Mbi 4 milionë persona kanë vdekur nga COVID-19, sëmundja që shkakton koronavirusi, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë, ndonëse shifra zyrtare besohet se është...

OBSH: Eksperimente të rrezikshme dhe të pakontrollueshme në Wuhan

Në një kohë kur po qarkullojnë zëra se koronavirusi nuk evoluoi natyrshëm, por “shpëtoi” nga laboratori i Wuhanit , Organizata Botërore e Shëndetësisë në...

Euro 2020: OBSH e shqetësuar për infektimin e tifozë, bën apel për monitorim

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka kërkuar një monitorim më të mirë të spektatorëve të kampionatit europian të futbollit Në një deklaratë për shtyp, drejtori i...

OBSH: Ndeshjet e Euro 2020 mund të jenë vatër infeksioni të Covid-19

Qytetet që do të mirëpresin tifozë në ndeshjet e fundit të Kampionatit Europian të Futbollit (Euro 2020) duhet të marrin masa për përhapjen e...

Latest news

Arrestohen 2 persona dhe procedohen 4 të tjerë për vepra të ndryshme penale në Dibër

Dy persona kanë rënë në pranga dhe katër të tjerë janë proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. 57-vjeçari B.B., banues në Burrel është arrestuar...

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...
- Advertisement -