Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Baton Haxhiu vajton për humbjen e Kadri Veselit. Ai do ta mbyllë Klan Kosovën. S’ka kush ta sponsorizoj

Nga 27-shi 0

Tërmeti i PDK-së në TV e Baton Haxhiut, një bashkëpunëtor i shefit të UDB-së (Stanishiqit). Ai do ta mbyllë TV Klan Kosova, sepse ska kush më ta sponsorizoj.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, përkundër zhurmës më në fund ka pranuar se partia e tij ka humbur zgjedhjet e 6 tetorit. Ai, madje u dorëzua ende pa dalur KQZ zyrtarisht me rezultet përfundimtare, duke uruar fituesit, teksa ka thënë se PDK-ja do të dalë në opozitë.

Pra, verdiktin për opozitë nuk e dha PDK, por ia caktoi VV e Albin Kurtit, shkruan agjencia e lajmeve “Presheva Jonë”.

Ndryshe Baton Haxhiu i njohur në mediat shqiptare si një bashkëpuntor i shefit te UDB-së (Stanishiqit), i cili në televizionin e tij qite flakë për goje për humbjen e PDK-së së Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit, kishte deklaruar që nëse nuk fiton Kadri Veseli, e mbyllë televizionin, sepse nuk ka para ta mbajë më gjatë.

Kështu kishte shkruar në facebook veprimtari i LDK-së, Haki Rugova, i cili e ka “thumbuar” Haxhiun, ndërsa postimi është publik në faqen e tij. Pas pranimit të humbjes nga ana e Kadri Veselit, tash pritet te reflektojë Baton Haxhiu se do të mbajë fjalën apo jo.

Në fakt, pas humbjes së PDK-së Baton Haxhiu e ka vajtuar humbjen e Kadri Veselit dhe ju panë lotët në TV e tij Klan Kosova, për të cilin bashkë me RTK-në flitet se ai është i sponsorizuar nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli.

Veç kësaj, Baton Haxhiu sa e ka hallin se tash e tutje ka mbetur pa sponsorë besnikë, ka frikë që Gjykata Speciale do t’ia mbledh shokët e tij, të cilët janë akuzuar për vrasje të rivalëve të tyre politikë dhe të tjerë gjatë dhe pas luftës në Kosovë.

Ai lidhur me këtë ia ka “mbledhur vetë” Albin Kurtit dhe qeverisë së ardhshme që t’mos i dërgojë në Hagë, që në fakt kjo është punë e Hagës dhe Eulex-it.

/Presheva Jonë/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej