Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bashkimi Europian ofron 15 miliardë euro për partnerët në të gjithë botën

Nga Ejona 0

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen në një postim në rrjetet sociale është shprehur se BE do të japë 15 miliardë euro për të gjithë partnerët në mbarë botën, në betejën e ashpër ndaj koronavirusit.
Kreu i Komisionit Europian, bëri apel se duke qendruar të bashkuar dhe duke punuar në interes të përbashkët, virusi mund të mposhtet.
“BE po siguron më shumë se 15 miliardë euro për të ndihmuar partnerët tanë në të gjithë botën për të luftuar #koronavirus. Është në interesin tonë që të sigurohemi se kjo betejë do të jetë e sukseshme”, shkruan Ursula von der Leyen.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej