- Advertisement -

TAG

Ursula von der Leyen

Ndalesa e parë në Shqipëri, Von der Leyen nis turin në Ballkanin Perëndimor

Nga Erisa Zykaj Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen e fillon turin e saj të vizitave në Ballkanin Perendimor me vizitën në Shqipëri....

BE do të dhurojë edhe 200 milionë vaksina

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se blloku do të ndajë 200 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit në vendet jo...

Ursula Von der Leyen njofton vizitën në Ballkan: Do përçoj angazhimin tonë për anëtarësimin në BE

Presidentja e KE-së, Ursula Von der Leyen gjatë prezantimit vjetor të gjendjes së BE-së në Parlamentin Europian ka deklaruar se do të vizitojë Ballkanin. Gazetarja...

Ursula von der Leyen refuzon kërkesën e mjekëve shqiptarë për t’u takuar

Presidentja e Parlamentit Evropian Ursula von der Leyen ka refuzuar kërkesën e mjekëve shqiptarë nëpër botë për ta takuar. Një numër i madh mjekësh...

KE: Së shpejti vijnë vaksinat në Kosovë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen thotë se së shpejti do të arrijë vaksinat e financuara nga Bashkimi Evropian në Kosovë dhe...

Lufta kundër COVID-19, BE nuk ka ndërmend të japë vaksina për vendet e varfra

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen i refuzon për momentin furnizimet me vaksina për vendet më të varfra. Për shkak të mungesës...

BE paralajmëron sërish AstraZenecan: Mos eksportoni vaksina, pa na furnizuar ne sipas kontratës

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ka rritur presionin mbi kompaninë farmaceutike AstraZeneca, duke thënë se kompania duhet të ndalojë eksportet e...

Von der Leyen: Deri në verë vaksinojmë 70% të qytetarëve

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka deklaruar se BE do të arrijë të vaksinojë 70% të qytetarëve deri në verë. “Unë jam...

Integrimi në BE, rindërtimi dhe vaksina/ Rama sot në Bruksel, takohet me presidenten e KE

Kryeministri Edi Rama këtë të hënë do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Bruksel ku pritet që të takohet me zyrtarët e lartë evropian...

Shefja e BE-së pranon vonesat për vaksina

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka pranuar gabimet në strategjinë për të siguruar vaksina të mjaftueshme për 447 milionë qytetarët e...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...
- Advertisement -