Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Bashkim Fino lë mandatin, kush është biondja nga Fieri që i zë karrigen në Kuvend

Nga Klodiana 1

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Bashkim Fino pritet të jetë njëri prej kandidatëve për postin e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mësohet se zyrtarizimi i kandidaturës së tij është thjesht çështje kohe.

Kjo lëvizje e re, pritet të pasohet me lënien e mandatit në qarkun e Fierit. Karriken e lënë bosh nga Fino pritet ta marrë një kandidate femër, referuar listës emërore të kandidatëve.

Ajo është Gentiana Cakrani një bionde bukuroshe, siç mund ta shihni edhe në foto, e cila renditet e 11-ta në listën emërore.

Aktualisht Cakrani mban postin e Kryetares së PS-së për Fierin dhe është shumë aktive në radhët e PS-së në këtë zonë.

Gentiana Cakrani ka lindur në Fier më 3 Qershor 1985. Në vitin 2007 ka përfunduar studimet pranë Fakultetit të Gjuhëve të Huaja, dega Anglisht në Vlorë. Nga viti 2013 e në vazhdim ka qenë e punësuar si mësuese në shkollën “Naim Frashëri”.

Bashkim Fino lë mandatin, kush është biondja nga Fieri që i zë karrigen në Kuvend (FOTO)

Loading...

Komente (1)

  1. Ja dhe nje tjeter bu…e..

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej