Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Liri a vdekje, demokraci a vdekje! (live)

Nga Media 0

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha duke mbajtur fjalën para protestuesve tha se Rama është simbol i krizës që ka pllakosur vendin.

“Arma e tij gjatë këtyre viteve ka qenë mashtrimi, propaganda e shpifur dhe e ndyrë që e bënte prëdhunuesin hero dhe narkotrafikantin kryebashkiak. Po sa mund të ngjadhet kufoma e Enver Hoxhës aq mund të ngjallet kufoma politike e Edi Ramës. Do përcjellim Maduron e Ballkanit para drejtësisë ose në azil politik”

E ndërkohë që Basha fliste protestuesit vijojnë të përpalsen me policinë për të çarë kordonin policor.

“Edi Rama thirri mendjen se i ke orët e numërura dhe kërcënimeve do të të përgjigjen sy për sy e dhëmb për dhëmb. Nuk trembemi. Liri a vdekje, Demokraci a vdekje. Ora e hakmarrjes popullore po afron!”

Rritet tensioni para Parlamentit. Po hidhen dhe kapsolla e tymuese.

Protestuesit përplasen me policinë

Protestuesit përplasen me policinëPer me shume lexoni: http://www.oranews.tv/article/opozita-nuk-ndalet-sot-protesta-dhe-parlament

Publiée par Ora News sur Jeudi 28 mars 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej