Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Liderët e BE-së duan ta pranojnë Shqipërinë, por refuzojnë vazhdimisht Ramën

Nga Ejona 0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha rithekson se shkaktari kryesor që pengon rrugën e integrimit evropian të Shqipërisë është kryeministri Rama.

Në një postim të fundit në twitter pas mbledhjes me liderët opozitarë, Basha shprehet se mbështet 100 për qind qëndrimet e liderve të BE-së, të cilët duan të pranojë Shqipërinë por në mënyrë të përsëritur refuzojnë Ramën.

“Ne mbështesim 100% qëndrimet e liderëve të BE. Shqipëria e meriton hapjen e negociatave. Shqipëria meriton më të mirën. Për fat të keq ka një njeri që e pengon këtë rrugë. Ata duan ta pranojnë Shqipërinë, por në mënyrë të përsëritur ata refuzojnë Ramën.”, shkruan Basha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej