Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Basha: Dosja me përgjime për Ballën dhe Gjiknurin është në dorën e ndërkombëtarëve

Nga Ejona 0

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka deklaruar dje me bindje nga Berati se dosja me përgjime për Ballën dhe Gjiknurin është në dorën e ndërkombëtarëve.

“Po po! Taulant Balla, Damian Gjiknuri, tabulatet tuaja janë depozituar tashmë tek partnerët ndërkombëtarë, teksa u bëni presion 4 anëtarëve të KQZ-së që të marrin një vendim të paligjshëm për të eliminuar anëtarët e opozitës nga KZAZ-të, për të kryer një tjetër krim kushtetues. Mendoni se nuk ju sheh njeri?

E keni gabim! Mendoni se shkatërruat Gjykatën Kushtetuese dhe Gjykatën e Lartë, kapët Prokurorinë? E keni gabim! Sytë e opozitës, sytë e shqiptarëve, sytë e partnerëve tanë euroatlantikë po ju vëzhgojnë çdo minutë! Ju, o sejmenë të Edi Ramës, nuk keni asnjë shans!” tha dje kreu demokrat.

Deklarata e Bashës vjen pas publikimit nga gazeta gjermane “Bild” të një pasazhi nga dosja e cila përmban përgjimet për vjedhjet e votave, ku përveç kryeministrit Rama janë të përfshirë edhe 2 figura të tjera të larta të Rilindjes.

Kujtojmë se Taulant Balla dhe Damian Gjiknuri, dy nga njerëzit më të afërt të Edi Ramës janë shfaqur në shumë përgjime, por më i rëndi është ai kur ju bëjnë presion 4 anëtarëve të KQZ, për të marrë një vendim të jashtëligjshëm zgjedhor dhe kushtetues.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej