- Advertisement -

TAG

Damian Gjiknuri

Edi Rama tall krapin me SPAK, gjermanët dhe Yuri Kim: Hë mo Damian, do bësh “tërmet” në Vlorë apo jo? (film)

Edi Rama ka marrë guximin dhe është tallur me dështimin e drejtësisë (SPAK) për dosjet 184 dhe 339, në të cilat doli qartë, se...

Investimet “kolosale” të Rilindjes?/ Mesila Doda: Vetëm vjedhjen e parave nuk e bëjnë 3D dhe virtualisht (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda ka folur rreth çështjeve të fundit në vend dhe zgjedhjeve të 25 Prillit . E ftuar në Nova...

Zgjedhja e Teutës është personale dhe i paftë hajrin kandidaturës së re!

Nga Joni Aliu Po të na thuhet se ish-strukturat e PDIU-së do ta mbështesin është e tepruar dhe më tregon sa pak e njihni komunitetin,...

Dritan Leli dëbohet nga PS, refuzoi kërkesën e Ramës për të kandiduar për deputet

Dritan Leli është përjashtuar nga Partia Socialiste pasi refuzoi të hiqte dorë nga detyra e kryebashkiakut për të kandiduar për deputet. Leli u largua nga...

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Vasili: Naftëtarët e Ballshit në grevë, batakçinjtë bëjnë sikur rrihen

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për përplasjen e ndodhur pak më herët në jashtë ambienteve të Kuvendit mes Damian Gjiknurit dhe deputetit Halit...

Gjiknuri: Nëse PD gjen një vend me koalicionet si tonat, i dërgojmë propozimet në ODIHR

Përfaqësuesi i mazhorancës në tryezën për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri ka sfiduar Partinë Demokratike të gjejë një model të vetëm në Europë që e...

Gjiknuri kërkon mbledhjen e këshillit politik të hënën në orën 18:00

Përfaqësuesi i PS në tryezën e Këshillit Politik, Damian Gjiknuri ka kërkuar nga palët që të zhvillohet një takim më datë 14 shtator, ora...

Këshilli Politik/ PS refuzon propozimin e opozitës, Gjiknuri kërkon mbylljen e mbledhjes

Partia Socialiste ka refuzuar propozimin e opozitës për hapjen e listave 100%. Përfaqësuesi i mazhorancës, Damian Gjiknuri mësohet të ketë kërkuar mbylljen e mbledhjes disa...

Opozita kërkoi mbledhje të Këshillit Politik, Gjiknuri: Me shpresë se keni reflektuar, shihemi në 18:00

Përfaqësuesi i PS në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri i ka bërë të ditur përfaqësueseve të opozitës së bashkuar se konfirmon takimin e kërkuar nga...

Latest news

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...

Basha nga Shkodra: Të dielën sjellim ndryshimin! Fitorja më e madhe dhe më e bukur

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se të dielën, PD do të sjellë ndryshimin. Nga Shkodra, Basha thekson se më 25 prill, do të...

Shpresa për reforma ka avulluar në Shqipëri

Gazeta me e madhe zvicerane "Neue Zürcher Zeitung" ka botuar mëngjesin e sotëm një shkrim për qeverinë Rama dhe për zgjedhjet e 25 prillit 2021. "Shpresa...
- Advertisement -