Basha: Biznesi kërkon një shpresë të re, duhet një qeveri që i ndihmon

Duhet të lëçisni

Lëviste lirshëm në rrugë, gjobitet i infektuari me Covid në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka gjobitur një 65 vjeçar i cili edhe pse pozitiv me Covid po lëvizte lirdhëm në rrugë. Sipas uniformave blu shtetasi  V....

Shpërthim i kontrolluar në Durrës, shembet me eksploziv pallati 9-katësh

IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar pallatin 9-katësh në Durrës. Pallati është shembur brenda disa sekondave prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij...

Manastirliu: Nis sot programin e vaksinimit kundër gripit falas, grupet që përfitojnë të parët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliuka nisur sot programin e vaksinimit kundër gripit falas për të gjithë edukatoret dhe arsimtarët në të...

Gjobiten 729 qytetarë për maskën, 7 persona përfundojnë në komisariat

Policia e Shtetit ka gjobitur 729 qytetarë me nga 3 000 lekë për mos vendosje të maskës. Sipas policisë, ka patur nga ata qytetarë që...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, ndërsa e akuzon se ka humbur kontrollin mbi pandeminë.

Përmes një statusi në Facebook, Basha thekson se biznesi shqiptar kërkon një shpresë të re dhe një qeveri që i ndihmon dhe jo që iu merr vetëm taksat.

REAGIMI I BASHËS
Edi Rama humbi kontrollin mbi pandeminë dhe rrënoi bizneset e mëdha që punësojnë dhe prodhojnë. Ato nuk kanë marrë ndihmën e duhur nga qeveria. Kreditimi për biznesin shqiptar është shumë më i vështirë se për të ngjashmit e tyre në rajon.
Biznesi shqiptar kërkon një shpresë të re. Një qeveri që i ndihmon, jo vetëm u merr taksat. Një qeveri që kujdeset për sipërmarrjen – që mposht krizën dhe ringjall ekonominë.
Ne do të ndihmojmë biznesin dhe çdo familje shqiptare. Bashkë do ta shërojmë Shqipërinë dhe do të sjellim një shpresë të re për vendin.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Lëviste lirshëm në rrugë, gjobitet i infektuari me Covid në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka gjobitur një 65 vjeçar i cili edhe pse pozitiv me Covid po lëvizte lirdhëm në rrugë. Sipas uniformave blu shtetasi  V....

Shpërthim i kontrolluar në Durrës, shembet me eksploziv pallati 9-katësh

IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar pallatin 9-katësh në Durrës. Pallati është shembur brenda disa sekondave prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij...

Manastirliu: Nis sot programin e vaksinimit kundër gripit falas, grupet që përfitojnë të parët

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliuka nisur sot programin e vaksinimit kundër gripit falas për të gjithë edukatoret dhe arsimtarët në të...

Gjobiten 729 qytetarë për maskën, 7 persona përfundojnë në komisariat

Policia e Shtetit ka gjobitur 729 qytetarë me nga 3 000 lekë për mos vendosje të maskës. Sipas policisë, ka patur nga ata qytetarë që...

“Olta Xhaçka gënjeu për udhëtimin me helikopter”, Vokshi: E përdori për fushatë elektorale

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka nxjerrë një video të re, ku denoncon rastin e fluturimeve të Olta Xhaçkës me helikopter. Vokshi nxjerr një video...