Shpërthen Leo Messi: Jam i lodhur duke qenë gjithnjë problemi i të gjithëve

Duhet të lëçisni

Dallime midis Gjermanisë dhe Francës në botën pas Trumpit?

Nga Auron Dodi Presidenti francez Macron ka kritikuar në mënyrë të pazakontë ashpër Ministren gjermane të Mbrojtjes. Gjermania e Franca janë përplasur publikisht se a...

Shqipëri e dyta në botë, në shtator shtohen kërkesat për azil në vendet e BE-së

Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator, duke arritur në...

Joe Biden i shkruan letër shqiptarëve: Zoti ju bekoftë!

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës “Miqtë e Amerikës” me rastin e “Ditës...

Shpërthim i kontrolluar në Durrës, shembet me eksploziv pallati 9-katësh

IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar pallatin 9-katësh në Durrës. Pallati është shembur brenda disa sekondave prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij...

Në fillim tentativa për një lamtumirë të bujshme, më pas një rikthim i sforcuar, kjo ishte një verë ndryshe për Leo Messin që për herë të parë më shumë u komentua për atë që bën jashtë fushe. “Pleshti” zgjodhi heshtjen duke mos preferuar të flas pa topin në këmbë, heshtje të cilën e thyen gjatë rikthimit në Barcelonë. Me dhjetëra gazetarë e prisnin në aeroport ku pyetjet e shumta bezdisën jo pak yllin argjentinas.

Një prej tyre ishte në lidhje me Grizmann, raportin që ka me sulmuesin francez, kujtojmë që pak kohë më parë ish agjenti i Griezmann, lëshoi disa akuza në drejtim të Messi: “Antonie shkoi në një klub ku Messi ka gisht mbi gjithçka, ai është perandori, monarku dhe nuk e priti mirë afrimin e Griezmann”, ishte shprehur ish agjenti i tij në një intervistë për “France Football”.

Messi nuk e priti aspak mirë këtë pyetje duke iu përgjigjur shkurt: “Jam i lodhur duke qenë gjithnjë problemi i të gjithëve”.

Messin e priste jashtë aeroportit bashkëshortja e tij dhe insistimi i gazetarëve bëri që Messi të acarohej: “Çfarë bëni? Pas 15 orësh udhëtimi, tani më duhet që të jap shpjegime edhe përpara prokurorëve. Kjo është një çmenduri”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Dallime midis Gjermanisë dhe Francës në botën pas Trumpit?

Nga Auron Dodi Presidenti francez Macron ka kritikuar në mënyrë të pazakontë ashpër Ministren gjermane të Mbrojtjes. Gjermania e Franca janë përplasur publikisht se a...

Shqipëri e dyta në botë, në shtator shtohen kërkesat për azil në vendet e BE-së

Kërkesat për azil nga Shqipëria në një nga vendet e Bashkimit Europian e të tjera europiane u rritën ndjeshëm në shtator, duke arritur në...

Joe Biden i shkruan letër shqiptarëve: Zoti ju bekoftë!

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës “Miqtë e Amerikës” me rastin e “Ditës...

Shpërthim i kontrolluar në Durrës, shembet me eksploziv pallati 9-katësh

IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar pallatin 9-katësh në Durrës. Pallati është shembur brenda disa sekondave prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij...

Artan Hoxha: Sfida me Covid e vështirë, paniku problemi më i madh i sëmundjes

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka treguar sfidën e tij me Covid 19. Hoxha ka treguar në studion e ABC se është e vështirë ta...