Balla: Prokuroria të nisë hetimin për Flamur Nokën

Duhet të lëçisni

Kosovë, pakënaqësi për shtrenjtimin e energjisë elektrike

Autoriteti rregullator i energjisë thotë se rritja e çmimit është e pashmangshme për shkak të rritjes së çmimit të energjisë elektrike që importon Kosova,...

Kryeson Bayern, ja skuadrat që kanë fanellat më të shitura

5 ligat kryesore të kampionateve europiane, kanë edhe skuadrat që në përbërjen e tyre kanë lojtarë yje si: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Robert Leëandoëski,...

Meta: E kam për nder të më krahasojnë me Berishën

Presidenti, Ilir Meta ka deklaruar se më 24 korrik do të marrë fund koha e opozitës “part time” apo opozita “gërvisht pak dhe fito...

Krisje tek Chelsea, lojtarët të pakënaqur me Tuchel

Situata te skuadra e Çelsit duket e tensionuar. Përveç Romelo Lukakut i cili tashmë dihet se është i pakënaqur nga trajneri gjerman, Thomas Tuchel,...

 

Sipas deputetit socialist, Noka ka fshehur ndalimin e tij në ish- Jugosllavi

Gjatë deklaratës  për shtyp, Taulant Balla pohon se, në  pikën 5 dhe 7 në formularin e vetëdeklarimit të Nokës, nuk janë deklaruar të dhëna të rëndësishme që lidhen me ndalimin dhe dëbimin e tij nga ish- Jugosllavia. Balla i kërkon prokurorisë të nisë verifikimin për këtë çështje.

Në deklaratën e tij, deputeti nuk lë pa përmendur vetëdeklarimin e ish- kryeministrit Sali Berisha, i cili ka fshehur një gjeneralitet të pëdorur, në pjësën më të madhe të jetës së tij, për datëlindjen e mbajtur deri në 2009, dhe pas këtij viti mban një datë tjëtër .

Ai nuk la pa përshëndetur edhe rastin e dorëheqjes së kreut të bashkisë së Kavajës, rast nga i cili duhet të marrin shembull edhe të tjerët. Pas tre muajsh do të jem sërish para jush për të folur për përgjigjjen e marrë nga prokuroria, përfundon Balla deklaratën e tij.

 

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Kosovë, pakënaqësi për shtrenjtimin e energjisë elektrike

Autoriteti rregullator i energjisë thotë se rritja e çmimit është e pashmangshme për shkak të rritjes së çmimit të energjisë elektrike që importon Kosova,...

Kryeson Bayern, ja skuadrat që kanë fanellat më të shitura

5 ligat kryesore të kampionateve europiane, kanë edhe skuadrat që në përbërjen e tyre kanë lojtarë yje si: Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Robert Leëandoëski,...

Meta: E kam për nder të më krahasojnë me Berishën

Presidenti, Ilir Meta ka deklaruar se më 24 korrik do të marrë fund koha e opozitës “part time” apo opozita “gërvisht pak dhe fito...

Krisje tek Chelsea, lojtarët të pakënaqur me Tuchel

Situata te skuadra e Çelsit duket e tensionuar. Përveç Romelo Lukakut i cili tashmë dihet se është i pakënaqur nga trajneri gjerman, Thomas Tuchel,...

Marash Logu: KQZ, Kuvendi dhe Gjykata njeh Bashën si kryetar të PD-së

Partia Demokratike ka depozituar në KQZ dokumentacionin në lidhje me pjesëmarrjen në zgjedhjet e 6 marsit për kryetarët e rinj të gjashtë bashkive. Në...