AUTHOR NAME

27.al

4909 POSTIME
0 Komente

Kush është kush?

Videoja virale që nuk mund të mos e duash Kush është kush? Kur babai i kësaj vajzës së vogël 16 muajshe vendos syzet për t'i...

Bashar Al Assad-it i ka rënë zia

Diktatori Bashar Al Assad është në zi, por jo për 260 mijë viktimat e shkaktuara deri më tani në konfliktin sirian. Nëna e presidentit sirian,...

Jo të gjithë kanë fatin e Baba Takut

Ish-i dashuri i Madonna-s dënohet me 1 euro “Vendosini KO nesër kur të shkoni të votoni, për të ruajtur Francën tonë vëllazërore!!!”. Vetëm sepse ka publikuar...

Kalërimi i vdekjes

Nga Enkel Demi Në të gjitha besimet monoteiste vdekja konsiderohet kalim në një jetë tjetër, vazhdimësi, dëlirësi në shumë raste. Shqiptarët besimpakë dhe në shumicën...

Kujt do t’ia jepni mikrofonin kur Nexhmija të transferohet në Sharrë?

Banale, e vdekun, ashtu si edhe vetë gazetaria jonë, kumti i vetëm i Nexhmije Hoxhës tashma asht figura e saj. Si nji krijesë abnorme...

Nexhmije Hoxha trazon sërish

Nga Blendi Salaj Një intervistë, e konsideruar e fundit e jetës(link is external), që gruaja (dhe bashkëpunëtorja, do shtoja) e ish-diktatorit Enver Hoxha dha për...

Ngadhnjimi mbi vdekjen

Të gjeni një dekor origjinal për të bërë “të pavdekshme” ditën më të bukur të jetës, është një sport që të gjithë çiftet që...

Një asteroid pranë tokës, ja çfarë pritet të ndodhë në 5 mars

Një asteroid i vogël do të kalojë pranë planetit tonë në 5 mars. Ai madje do të jetë i dukshëm nga teleskopët, por nuk...

Nard Ndoka në katror

Nga Edmond Arizaj   Rende. Jemi shume rende. Nuk po orientohemi dot vete, vaj halli te orientojme te tjeret. Jemi kthyer ne nje nivel gati medioker. Shembulli me i...

Eksodi biblik i sirianëve,  priten edhe 600 mijë refugjatë 

Jo pak, por rreth 600 refugjatë të tjerë druhet Ankaraja zyrtare se do t'i shtohen atyre milionave që tashmë gjenden në territorin e Turqisë....

Latest news

Basha: Trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me platformën anti-mafia (film)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u zotua edhe njëherë këtë mbrëmje se trau i Rrugës së Kombit do të hiqet me qeverisjen e...

Visar Zhiti braktis Shqipërinë: Në vendin tonë, po përjetohet një demokraci e vështirë…

  Një tjetër intelektual, poet dhe shkrimtari i njohur, Visar Zhiti është larguar nga Shqipëria dhe ka vendosur të jetojë në Shtetet e Bashkuara të...

Është koha e urtisë

Më shumë se kurrë na vyn urtia. Kjo situatë nuk përballohet ndryshe. Urtia është cilësia e atyre grave dhe burrave që nuk veprojnë me...

Zykaj: Tani janë 10 vende kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë

Gazetarja e njohur, Erisa Zykaj, e cila raporton prej kohësh nga Brukseli, deklaroi për emisionin Çim Peka LIVE se nuk janë 5 vende kundër...

Basha: Rama do detyrohet të shkojë drejt mbylljes, përse s’heton prokuroria vdekjet nga covidi?

Kur kanë kaluar më shumë se dy javë nga denoncimi që bëri, Lulzim Basha i kërkon sërish prokurorisë që të hetojë shifrat e vdekjeve...