Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Yuri Kim rrëzon çdo iluzion: Marrëveshja e 5 qershorit kalon ashtu siç është. Nuk mund të hapet më dhe as merret peng

Nga 27.al 0

Ambasadorja amerikane ka rrëzuar çdo gjasë që lojërat politike të Edi Ramës mund ta rihapin Marrëveshjen e 5 qershorit për të bërë arnime të llojeve të ndryshme që i shkojnë atij sipas fijes.

Yuri Kim tha gjatë një interviste me Sokol Ballën se marrëveshja nuk hapet më. Është e mbyllur. Ajo nuk mund të merret peng. Madje, ajo shton se politikanët duhet ta kuptojnë që nuk mund ta shkelin atë që kanë firmosur, pasi përndryshe humbin besimin.

Natyrisht, humbja e besimit nuk ka lidhje vetëm me shqiptarët që Edi Rama me Taulant Ballën po kërkojnë t’i tërheqin prej hunde me pupacë të së ashtëquajturës “opozitë parlamentare”.

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim shtoi në një intervistë të dhënë mbrëmjen e sotme në Real Story, ka folur dhe për rotacionin e pushtetit.

Sipas saj, kjo gjë është e mirë për vendin.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej