Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Arta Dade: Në PS çështjet e gruas i dominoi bashkëshortja e Ramës. Me Taulant Ballën nuk ka shpresë ajo parti të bëhet (film)

Nga 27.al 0

“Pikë së pari, sot për sot, dhe pas Kongresit nuk ka ndodhur asgjë. Si në parti, si në qeveri vendimet i merr vetëm një njeri. Ka një sheklje të çdo norme dhe parimi demokratik, siç ndodhi edhe gjatë pandemisë. Vendimet i merr kryeministri. Po tha ai bëhen gjërat, po tha ai nuk bëhen. Është një “one-man show”. Kur ndodh në qeveri, mendoni çfarë ndodh në parti. Çështjet e gruas i dominoi bashkëshortja e tij. Punë skemaxhinjsh të vegjël, me skema të dalë boje. Mendja funksionon me disa skema që nuk janë të përshtatshme dhe nuk janë të kohës duke harxhuar kohën dhe vetëm me këto gjëra merret kryeministri”, tha Dade.

E pyetur për Taulant Ballën, sekretarin e përgjithshëm të PS, senatorja e së majtës u shpreh: “Nuk ka shpresë që ajo parti të bëhet. Është një dramë e madhe, pasi ka qenë një parti e madhe që i ka dhënë vendit qeveri normale. Me njerëz që bashkoheshin në qeveri për t’i shërbyer vendit. Pas skemave piramidale u ngritën 17 banka private, erdhën investimet. Me plus-minuset e veta u ngrit një model qeverisës”.

Sipas Dades, nëse vendosim në peshore arritjet dhe dështimet e qeverisë, peshorja anon nga dështimet.

Sot në A te ftuar: Albin Kurti, Arta Dade, Jonida Gashi, Vincent Von Gerven Oei, Adela Halo

Sot në A, Albin Kurti: Ballafaqimet e forta të një lideri Arta Dade për heshtjen e përzishme të Partisë Socialiste. Jonida Gashi dhe Vincent Von Gerven Oei: “ Letër e hapur Komunitetit Ndërkombëtar të Artit” 400 firmat e hedhura. Adela Halo: Një javë pas shëmbjes së teatrit, propaganda paligjshmeria dhe emocionet….#SyriTv #AdiKrasta

Publiée par SYRI.net sur Mardi 26 mai 2020

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej