Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Anulimi i zgjedhjeve nga Presidenti, Basha: Shitblerja e votës në zgjedhjet e 2017 ka qenë masive (Live)

Nga Klodiana 0

Kreu i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët ka deklaruar se shitblerja e votës në zgjedhjet e 2017 ka qenë masive duke shtuar se Shqipëria po shkon drejt një grushti shteti.

“Shipëria po shkon drejt një grushti shteti me Edi Rmën në pushtet. Në këto kushte kur nuk ka asnjë iluzion e pikë dyshime se zgjedhjet parlamentare të vitit 2017 u diktuan nga krimi i organizuar, paratë e drogës, kërcënimi i votuesve nga shit-blerja masive e votës, nga Avdylajt në Shijak tek Shuillazët, nga Bajrat tek Habilajt nga Sanxhaktarët tek bandat e çobenjve në Korçë”,- tha ai.

Kujtojmë se pak minuta më parë kryeministri Rama foli në mocionin me debat për dekretin e presidentit, ku kërkoi shkarkimin e këtij të fundit dhe dha arsyet pse Meta s’duhet të rrinte më në atë zyrë.

 

LIVE

LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët #ShqipëriaSiEuropa

Publiée par Lulzim Basha sur Jeudi 13 juin 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej