Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Aktivistja nga Kosova përlotet: Kanë hequr pallton për t’ja dhuruar shqiptareve

Nga Klodiana 0

Emine Imeri nga Skënderaj i Drenicës është aktiviste bamirësie prej shumë vitesh në Kosovë. Ajo thotë se Kosova po i kthen Shqipërisë atë që bëri para 20 viteve.

Teksa po mbledh ndihma për shqiptarët aktivistja përlotet dhe lutet që ndihmat të mos keqpërdoren pasi ka njrëz të varfër që kanë hequr pallton dhe e kanë dhuruar.

“Jam nga Skenderaj i Drenicës së Kosoëvës. E pashë gjendjen dhe mu kujtua koha e para 20 vitetve, gjithë Drenica është mobilizuar.

Asht mobilizuar gjithë Kosova na vjen keq që është dashtur me ua kthy në këtë mënyrë. Ishlla veç për gëzime takohemi në këto fusha. Ndjesë për të gjithë ato që kanë humbur të afërmit të tyrë. Drenica është mobilizuar dhe shumë qyetete.

Ishalla nuk keqpërdoren. Se ndoshta ka pasur familje të varfra që kanë hequr pallton e tyre për ta sjellë këtu sot. Ishalla mundi i të gjithëve shkon aty ku duhet. Jeta është një sprovë që na bën të kuptojmë që në ditët të mira e të kqija duhet të jemi pranë njëri tjetrit. Ju politikan dilni dhe shini se më shumë është puna e juaj se e jona.”- u shpreh aktivistja./VOA

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej