Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Derbi i shqiptarëve në Maqedoni, ndihmë për të prekurit e tërmetit

Nga Klodiana 0

Derbi i shqiptarëve në Maqedoni, Shkëndija-Shkupi ka qenë dhe do mbetet një nga sfidat më interesante të kampionatit, kjo për shkak të rivalitet që kanë dy ekipet e Tetovës dhe të Shkupit. Por kësaj here, derbi i madh i fushës dhe tribunave, do të kthehet në një ndeshje solidariteti.

Vetë Shkëndija ka njoftuar nismën në faqen e saj në Facebook. “Të ardhurat nga shitja e biletave të ndeshjes Shkëndija vs Shkupi do të bashkohen me donacionet e lojtarëve dhe kryesisë për familjet e goditura nga tërmeti në Shqipëri”, shkruan klubi tetovar.
Shkendja

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej