- Advertisement -

TAG

tërmetet

Mesila Doda uron 8 marsin: Gëzuar për ty që mban mbi supe gjysmën e qiellit

Sekretarja e Përgjithshme e Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Mesila Doda ka uruar të gjitha gratë dhe nënat me rastin e festës së 8...

The New York Times: Leksioni nga një tërmet në Shqipëri, Ballkani i papërgatitur për një situatë më të rëndë

”The New York Times” i ka kushtuar një artikull pikërisht tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar i cili la pas 51 viktima...

Vasili: Qeveria të heqë dorë nga presioni politik dhe propagandat mbi verifikimin e ndërtesave

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ngre dyshime të forta mbi verifikimin e ndërtesave pas tërmeteve të 21 shtatorit dhe 26 nëntorit. Në një postim në...

Izraelitët prodhojnë pajisjen që parashikon tërmetet: Ambasadori tregon se kur del në treg (film)

Shqipëria u godit nga dy termete të fuqishme, brenda dy muajve: Ai i 21 shtatorit me dëme materiale dhe termeti fatal i 26 nëntorit,...

Rama i përgjigjet Bashës: Do bëjmë rindërtimin, por dhe punët e tjera

Pas propozimit të kryetarit të PD-së Lulzim Basha me një plan me 3 pika për përballimin e situatës pas tërmetit, vjen një përgjigje nga...

Tërmeti shkatërrimtar, Prokuroria nis hetimet në Tiranë dhe Durrës

Prokuroria e Durrësit dhe ajo e Tiranës kanë kaluar në veprim konkret pas situatës së rëndë, ku dhjetëra qytetarë humbën jetën dhe qindra të...

Thirrja e fortë e inxhinierit: Të bëhet Vetting në inxhinieri! Pasgoditjet do të vijojnë për 2-3 muaj

Inxhinieri Sokol Kikino tha në rubrikën “Opinion”, në News24, se ka ardhur koha që të bëhet Vetting në inxhinieri, ndërsa shtoi se pasgoditjet e...

Qau tek Rama si i pastrehë, kush është në të vërtetë milioneri nga Struga?

Prej 3 ditësh Shqipëria gjendet në një situatë të vështirë për shkak të tërmeteve që kanë përfshirë vendin tonë duke shkaktuar dëme të mëdha...

Tërmeti, Presidenti i Parlamentit Europian anulon vizitën në Tiranë

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli anulon vizitën e tij zyrtare në Tiranë. Vizita e presidentit Sassoli ishte planifikuar në 2 dhe 3 dhjetor...

Tërmeti/ Rama apel Bashës: Të ulemi në tryezë për shqiptarët, të dëgjojmë propozimet e opozitës

Kryeministri Edi Rama i ka bërë apel opozitës dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha të ulen në tryezë për të diskutuar lidhur me gjendjen...

Latest news

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga COVID-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...
- Advertisement -