25 mijë dollarë për studenten shqiptare të zhdukur në Hollywood

Duhet të lëçisni

Basha pritet me brohoritje nga qytetarët në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka zhvilluar takim elektoral në Korçë. “Vetëm katër ditë na ndajë nga dita e madhe. Nga...

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

Një shumë prej 25 mijë dollarësh është vënë në dispozicion për të gjithë ata që japin informacion rreth studentes shqiptare të zhdukur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Adea Shabani u zhduk në zonën e Hollywood pak ditë më parë dhe që prej asaj dite nuk dihet asgjë për të.

Ajo u pa për herë të fundit në bllokun 1700 të Wilcox Avenue, jo shumë larg nga ku jetonte. Ajo gjithashtu ishte parë në zonën e Santa Clarita atë ditë.

25-vjeçarja u largua nga Maqedonia për të studiuar aktrim dhe jetonte në Los Anxhelos prej pak më shumë se dy vitesh.

Miqtë dhe familjarët e saj tani janë në kërkim të njëanshëm për ta gjetur atë, duke shpërndarë fletushka në zonë.

“Kanë kaluar 11 ditë, kështu që ne jemi të frikësuar, por ne po lutemi”, tha shoku i saj Christian Name.

Miqtë e saj thanë se ndjenë diçka të keqe, kur Shabani ndaloi t’u përgjigjej mesazhe tekstuale.

“Kjo nuk ishte pjesë e karakterit të saj, Ajo është një vajzë shumë e përgjegjshme,” tha Name.

Nëna e Shabanit punësoi një hetues privat për ndihmë dhe u largua nga Maqedonia për të gjetur vajzën e saj.

Ky hetues privat tani thotë se një shpërblim prej 25,000 dollarësh është ofruar për informacionin që çon në vendndodhjen e saj.

“Nuk kemi dëshmi se ajo është arratisur. Kjo nuk është një zhdukje vullnetare, nuk kemi dëshmi se ajo donte të dëmtonte veten”, tha hetuesi privat Jayden Brant.

Shabani përshkruhet si e bardhë me flokë bionde dhe sy blu.

http://fax.al/read/article/17405473/25-mije-dollare-per-studenten-shqiptare-nga-maqedonia-e-zhdukur-ne-hollywood

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Basha pritet me brohoritje nga qytetarët në Korçë: Jemi 4 ditë para fitores tonë të madhe

Kreu i partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka zhvilluar takim elektoral në Korçë. “Vetëm katër ditë na ndajë nga dita e madhe. Nga...

Murali i realizuar në Kosovë për Rita Orën, piktorja: Na ka shkruar familja e këngëtares (Film)

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj dhe madje në projektin e fundit “Bang” ajo...

Ky është turku që i ofroi para në këmbim të votës një 24-vjeçari në Vlorë

Ky është 23-vjeçari turk i cili është proceduar penalisht në gjendje të lirë sot në Vlorë për blerje të votës. Mësohet se Abdullagfur Balikçi është laborant dentar,...

Goditet banda kriminale në Shkodër, 4 të arrestuar

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar “Perash”, duke goditur një rast të tentativës për shitje të farave të kanabisit, me qëllim kultivimi, një...

David McAllister: Zgjedhjet e 25 prillit, vendimtare për demokracinë shqiptare!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një bisedë me Presidentin e PPE, Donald Tusk, dhe përfaqësues të tjerë të lartë të PPE. Gjatë...