23 deputetë të LSI-së dhe PDIU-së firmosin për Metën president

0
208

Komisioni i Ligjeve ka miratuar kandidaturën e Ilir Metës për President të ri të Shqipërisë.

Sipas shkresës së dërguar në Kuvend, Ilir Meta plotëson kriteret kushtetuese të përcaktuara në Kushtetutë si dhe është një figurë e denjë dhe tepër e lartë e politikës shqiptare që do të mishërojë më së miri të gjitha cilësitë e Kryetarit të Shtetit.

Kjo shkresë e firmosur nga 23 deputetë ka shkuar tashmë në Komisionin e Ligjeve i cili është mbledhur para seancës së raundit të katër për zgjedhjen e Presidentit që do të nisë në orën 17:00.

Firmëtarët janë të gjithë deputetët e LSI-së  dhe të PDIU-s.

Ndërkaq asnjë deputet i PS-së nuk ka firmosur që Ilir Meta të jetë kandidat për President. Por në mbledhjet e zhvilluara në selinë rozë, PS ka dhënë mbështetjen e plotë për Metën.

Lista e deputetëve që kanë firmosur:

1-Luan Rama

2-Petrit Vasili

3-Kejdi Mehmetaj

4-Silva Caka

5-Edlira Çekrezi

6-Ylli Shehu

7-Përparim Spahiu

8-Petrit Gjoni

9-Bujar Kllogjri

10-Spartak Braho

11-Bujar Derveni

12-Robert Bitri

13-Piro Kapurani

14-Flamur Celaj

15-Gledjon Rahovica

16-Agron Çela

17-Monika Kryemadhi

18-Shpëtim Idrizi

19-Arif Rakipi

20-Mesila Doda

21-Tahir Muhedini

22-Luan Duzha

23-Parid Cara

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.