- Advertisement -

TAG

Komisioni i ligjeve

Bardhi i përgjigjet Ramës: Do të ndryshosh kushtetutën për të hequr koalicionet

Sekretari i Përgjitshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rams pas zotimit të këtij të fundit për hapjen e listave. Bardhi ka...

Komisioni i Ligjeve miraton ndryshimet në Kodin Zgjedhor sipas Marrëveshjes së 5 qershorit

Komisioni i Ligjeve kanë miratuar projektligjin për Kodin Zgjedhor siç është dakordësuar në 5 qershor. Gjithashtu komisioni bëri disa ndryshime teknike pa ndryshuar thelbin e...

Enkel Demi: “Kleçka” pas hapjes së listave dhe koalicioneve në Shqipëri (film)

Këshilli i Legjislacionit dhe Komisioni i Ligjeve kanë miratuar me konsensus të plotë, shumicë-opozitë parlamentare ndryshimet që do të bëhen në Kushtetutën e Shqipërisë që në...

“5 qershori”, Rama: Reagimi i opozitës presidenciale dhe asaj jashtë parlamentit, i papranueshëm

Pas miratimit të marrëveshjes së 5 qershorit, mes mazhorancës dhe opozitës jashtë parlamentit, në komisionin e ligjeve, ka reguar kryeministri Edi Rama. Në një konferencë...

Rama: Shumica votoi në Komisionin e Ligjeve draftin e dakordësuar më 5 qershor

Kryeministri Edi Rama thotë se shumica parlamentare sapo ka votuar në Komisionin e Ligjeve draftin e dakordësuar me opozitën jashtëparlamentare më 5 qershor për...

Ndalimi i koalicioneve/ Opozita e Bashkuar: S’i bindemi qeverisë, por qytetarëve

Opozita e Bashkuar ka reaguar pas vendimit të Komisionit të Ligjeve, që miratoi draftin e ndryshimeve Kushtetutese të opozitës së re për hapjen e...

Listat e hapura dhe heqja e koalicioneve/ ISP: Shqipëria dhe Rusia, dy vendet që ndryshojnë Kushtetutën në kohë Covid-i

Instituti i Studimeve Politike analizon ndryshimet e miratuara mesditën e sotme në Komisionin e Ligjeve, për listat e hapura dhe ndalimin e koalicioneve. ISP thotë...

“Deputetët do zgjidhen me lista të hapura, ndalohen koalicionet”, Komisioni miraton ndryshimet në Kushtetutë

Miratohen ndryshimet Kushtetuese në Komisionin e Ligjeve. Në Kushtetutë do të shkruhet që deputetët do të zgjidhen me lista të hapura dhe ndalohen koalicionet parazgjedhore. Sa...

Dje u konfirmuan listat e hapura nga PS-ja, por si i kundërshtonte Gjiknuri një muaj më parë

Partia Socialiste doli pro listave të hapura. Ditën e djeshme, në një seancë të beftë, Komisioni i Ligjeve me një votim të dyshimtë ka...

Komisioni i Ligjeve miraton zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri në 23 qershor

Komisioni i ligjeve miratoi sot propozimin për zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri në 23 qershor 2020. Në mbledhjen e zhvilluan online dhe të...

Latest news

Vret me thikë vjehrrën, arrestohet 44-vjeçarja në Dibër

Një 44-vjeçare është arrestuar në fshatin Maqellarë të Dibrës, pasi pas një konflikti për motive të dobëta ka qëlluar me thikë vjehrrën 74-vjeçare  e...

“25 Prilli, referendum kundër korrupsionit”, Meta ashpërson tonet nga Borshi

Presidenti Ilir Meta përmes një fotoje të postuar në facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rëshqitjes së dherave ka...

Bënë kërdinë në Cërrik, kapen hajdutët që boshatisën magazinat

Policia e Cërrikut ka zbardhur disa vjedhje duke arrestuar autorin, E. U., 35 vjeç, si dhe u shpall në kërkim D. K., 32 vjeç,...

Mbi 100 viktima, Shifrat zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë për Kukësin janë të pavërteta

Vijojnë të jetë në shifra të larta numri i qytetarëve të prekur me Covid-19 në qarkun e Kukësit në raport me numrin e popullsisë. Gjatë...

Haiku nga Kobayashi Issa (15 qershor, 1763 – 5 janar 1828)

Me tim atë Me tim atë do të shihja muzgun mbi fushat e gjelbra . . . Bora po shkrin Bora po shkrin dhe fshati përmbytet nga fëmijët. . . . Mbi një degë Mbi një degë që pluskon teposhtë...
- Advertisement -