Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Tahiri: Pagat e policëve do të rriten me 17% nga janari i 2017

Nga Skenderi 0

Pagat e punonjësve të policisë do të rritet me 17% duke filluar nga janari i vitit 2017.

Kështu ka thënë Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, gjatë konferencës “Policia e gjeneratës së re”.

“Kam një lajm të mirë: pagat e punonjësve të policisë do të rriten përsëri në janar të vitit 2017. Deri dje, polici ishte i tradhtuar nga qeveria e tij, ndërsa sot është në qendër të vëmendjes. Rritja e pagës për herë të dytë brenda 3 viteve është investimi më i mirë”, tha Tahiri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej