Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Shpërthim në metro në Rusi, konfirmohen 10 të vdekur dhe 50 të plagosur (foto+film)

Nga Media 0

Dy shpërthime ka ndodhur sot në një stacion metroje në Rusi. Lajmi është bërë i ditur nga media shtetërore ruse, sipas CNN. Deri tani raportohet të paktën për dhjetë të vdekur dhe 50 të plagosur.

Shpërthimet kanë ndodhur në stacionin pranë sheshit “Sennaya Ploschad” si dhe pranë universitetit “Tekhnologichesky Institute”.

Autoritetet kanë evakuar banorët  ndërsa dyshohet se numri i viktimave të jetë edhe më i madh.  Në momentin e shpërthimit në metro ka pasur dhe shumë fëmijë. Raportohet se pas shpërthimit 7 stacione të metrosë në Rusi janë mbyllur. Ende nuk dihen autorët e kësaj ngjarje tragjike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej