Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

S’e paguajnë për punën që kishte bërë, shqiptari u djeg makinat italianëve

Nga Media 0

Një shqiptar në Itali ka vendosur të “hakmerret” me makinat e personave që s’i kanë paguar paratë për punën e bërë. Në pamundësi për të marrë paratë, 39 vjeçari shqiptar ka djegur 9 makina në San Benedetto del Torno të Italisë.

Materiali i njëjtë që ka përdorur për të djegur makinat ka char në gjurmët e tij, ndërsa janë dashur muaj hetime që të zbulohet se djegia e makinave në kohë të ndryshme lidhej me një autor të vetëm.

Efektivët e policisë e kanë arrestuar mbrëmjen e djeshme shqiptarin nën akuzën e zjarrvënies së qëllimshme. Në median lokale shkruhet se shumë nga zjarret e vëna nëpër makina, kanë rrezikuar seriozisht edhe jetë njerëzish.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej