- Advertisement -

TAG

para

Grabitje në Fier/ Persona të maskuar marrin nga banesa e 40 vjeçares bizhuteri dhe para

Një grabitje me maska ka ndodhur ditën e sotme në qendër të qytetit të Fierit një banesë. Burime të policisë bëjnë me dije se banesa e...

Shqiptarit i hapet valixhja në aeroport, policët habiten me shumën e parave brenda saj

Një situatë e pazakontë ka ndodhur në në aeroportin Schipol të Amsterdami. Policët po kryenin kontrollet rutinë në aeroport por kanë mbetur të habitur nga...

Vidhet një Teqe në Kolonjë, persona të paidentifikuar marrin të gjitha paratë

Mbrëmjen e djeshme persona të paidentifikuar kanë vjedhur një teqe në fshatin Kreshovë të Kolonjës. Mësohet se paratë ishin të dhuruara nga besimtarët që e...

Familjet shqiptare nuk kanë para, por pasuri të patundshme

Në një vrojtim mbi pasurinë e familjeve shqiptare, Banka e Shqipërisë gjeti se, 95% e tyre kanë 1-2 prona, por 43% e tyre deklarojnë...

Ekonomia shqiptare nuk po “prodhon” para, në rënie për herë të parë që nga vitet 2000

Ajo që thuhet nën zë nga bankierët, bizneset, ekspertët e kursit të këmbimit, apo dhe individët, se nuk ka lekë në qarkullim edhe pse...

“Nuk dua të vdes me para në bankë”, paguan shkollën e fëmijëve të punëtorëve

Është gati 80 vjeç Vinicio Bulla, një biznesmen nga Caltrano, një provincë në Itali me 2500 banorë në Altopiano di Asiago. Ai zotëron kompaninë...

ONM i kërkon llogari Donika Prelës: Përse burri juaj është paguar me para cash?

Drejtuesja e  Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela, është vënë në vështirësi nga përfaqësuesi i ONM-së lidhur me të ardhurat e bashkëshortit të...

Studentja: Po hidhen para për të përçarë protestën (film)

Ervisa Shehu, studente e Shkencave Sociale, tha nga studio e ABC News se po mundohet që të përçahet protesta. Pjesëmarrëse në të shtata protestat,...

“Do dal t’i lyp ato para”, Ema Andrea një dritë shprese për fëmijët e ngujuar

Aktorja Ema Andrea, si pak artistë në Shqipëri bën gjithmonë gjeste që e tejkalojnë anën profesionale duke treguar atë humane. Ajo luajti në emisionin “Dilema”,...

Ja ku gjenden paratë për dëmshpërblimin e Unazës së Re

Nga Dritan Kabo Vetëm nga pagesa e interesave bankare për zgjerimin e rrugës së Orikumit, do dilnin e tepronin për dëmshpërblimin e qytetarëve të Unazës...

Latest news

Sondazhet që nuk bën Batoni e nxjerrin fituese opozitën, por nuk e masin vjedhjen e votës

Ky është përfundimi sintetik që arrin i mirënjohuri Genc Sejko. Me sarkazmën e tij të rrallë, Genci na rrëfen një të vërtetë të madhe;...

Rrena e Edi Ramës / COVAX do sjellë në muajin shkurt vetëm 3 % të vaksinave (film)

Gazetarja Klodiana Kapo e faktoje.al ka treguar në A-Show me Adi Krastën në Syri TV, lidhur mbi disa kërkesa që u ka dërguar ambasadave...

Xhevahir Zeneli: Në Amerikë punoja roje shkolle, ma vodhën pesë herë brenda javës (film)

Xhevahir Zeneli, aktori i rrallë në një rrëfim për jetën e tij artistike dhe personale, ka treguar për A-Show me gazetarin Adi Krasta, shumë...

11 viktima dhe 400 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

11 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 2,327 testime të realizuara,  400...

Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve

Sekretari i Shtetit të SHBA, Mike Pompeo tha të martën se Kina po kryen gjenocid ndaj pakicave etnike turke të njohura si Ujgurët dhe...
- Advertisement -